WhatsApp ses indirilemedi tekrar deneyin problem devam ederse

WhatsApp ses indirilemedi tekrar deneyin eğer problem devam ederse Wi-Fi ya da VPN' i kapatmayı veya farklı bir Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin ses açılmıyor çözümü.

Andronova

Sık karşılaşılmayan metinlerden biri olan gönderilememe uyarısının farklı bir şekli bugün veri göndermede hata olarak karşımıza çıktı. Her hangi bir fotoğraf, müzik ve sesli mesaj gönderildiğinde “WhatsApp ses indirilemedi tekrar deneyin” hatası çıkanların yapacağı belki de önemsiz bir kaç işlemle çözülecek. Size anlamsız gelecek mesajların kronik olmasından dolayı basit bir açıklaması bulunabiliyor.

Sorun gelen ses dosyasını indirmek istediğimde veya sesli mesajı açmak istediğimde “Ses indirilemedi” problemi ile karşılaşıldı. Benzeri olan uyarı bir önceki haberimizde paylaşmıştık ve yinede tekrardan bir açıklama yapma gereği duyduk.

Sorun sadece WhatsApp kaynaklı değil. Şirketin diğer sosyal etkileşim uygulamalarında da görülmekte. Bu uygulamalar aynı şirketin olduğundan aynı merkezden yönetiliyor. Yani sistemlerinde veya port dediğimiz bir sorundan çıkabilir. Ülkemiz ve diğer ülkelerinde aynı durumdan muhatap olduğunu düşünüyoruz. Tabi önceki çıkanların bazılarının bölgelere özgü olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp ses indirilemedi tekrar deneyin problem devam ederse

WhatsApp ses indirilemedi ne demek?

Gönderen kişinin sesli mesajı geliyor ama açmak istediğinizde bu metin çıkıyor. Sesli mesajı dinlemek isterken bende bu şekilde bir hatayla karşılaştım. Çözümü arayanlar için WhatsApp fotoğraf indirilemedi yazısına bakmasını öneririz.

Bu sorun veriyi aktif etmek istediğimizde çıkıyor. Gelen fotoğrafı görüntülemek istediğimizde de aynı sorunla karşılaşıyoruz ve veriyi açmak istediğimizde veri çalışmamakta. İlginç bir durumla yüzyüze kalıyoruz. Veri kullanıcıya ulaşıyor ama açılmıyor ve sunucuya tahmini indirilemiyor.

Ses alınamıyor ve sorun ortadan kalktığında belki tüm gönderiler otomatik olarak açılacaktır. Yani gönderiler otomatik indirilecek. Burada çıkanın şirketinin global çapta karşılaştığı sorun. Sistemlerdeki arızanın 5-6 saattir sürdüğünü görüyoruz ve en uzun sürenler arasına girmiş diyebiliriz.

Problemin sonuçlanmasına rağmen yaşayanların cihazlarını yeninden başlatmalarını öneriyoruz. Belki denenecek diğer adımlardan da yararlanılabilir.

  • Telefonun tarihinin yanlış göstermesinden dolayı sistemin sıkıntı çıkaracağını belirtelim.
  • Eğer yeni bir versiyonun çıkmasından sonra oluşmuşsa öncekine dönerek test ediniz.
  • Cihazlarda görülen olası durumlarda yeterli alan kontrolü, WhatsApp veri ve önbelleğinin temizlenmesini öneriyoruz.
  • Oturumu çıkışa atılabiliyorsa deneyiniz.
  • Tarayıcıyı kullanarak Web olan kısımdan girmeye çalışınız.
  • WhatsApp’ ın bildirim formunu ayarlardan “Yardım” alanından gönderin. Giremeyenler e-postayla ulaşabilirler.


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 19:14

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın