WhatsApp sesli aramaları kaydetme

Andronova
Yazar Andronova

En çok kullanılan uygulamalardan Whatsapp üzerinden sesli görüşmelerinizi nasıl kayıt altına alabileceğinizi yani sesli aramayı kaydetme bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Teknoloji destek

Ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta sesli görüşmeleri nasıl kayıt altına alabileceğiniz bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. WhatsApp uygulaması artık sadece yazışma olarak kullanılan bir uygulama değildir. Son dönemde kendini geliştirerek sesli ve görüntülü görüşmeleride uygulama üzerinden yapabilmektesiniz. Mobil hatlarınız da bir sorun yaşandığında WhatsApp ile internet üzerinden rahatlıkla görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Telefon üzerinden yaptığınız görüşmeleri kaydedecek herhangi bir uygulamayı kullanarak WhatsApp sesli görüşmelerinizi kaydedemezsiniz. WhatsApp içerisinde sesli görüşmelerinizi kaydedebileceğiniz herhangi bir ayar olmadığı için sesli görüşmelerinizi ekstra bir uygulama ile yapmanız gerekmektedir. 

Whatsapp sesli görüşmeleri kaydetme

Peki hangi uygulama ile bu görüşmeleri kaydedebiliriz ? Call Recorder for Messenger isimli uygulamayı telefonunuza kurduğunuzda Whatsapp üzerinden yaptığınız bütün sesli görüşmeleri kayıt altına alarak daha sonrasında dinleyebilirsiniz. Whatsapp üzerinden sesli görüşmeleri kaydedebileceğiniz bir çok uygulama marketlerde yer almaktadır. Fakat neredeyse tamamına yakını çalışmamaktadır.  Call Recorder for Messenger uygulamasına herhangi ek bir ücret ödemeden bedava kullanabilirsiniz.  Uygulamanın özelliklerine kısaca bakacak olursak;

  • Aradığınız görüşmelerde olduğu gibi gelen aramalardaki sesi de kaydedebilrisiniz.
  • Yaptığınız görüşmeleri filitreleme imkanı bu uygulamada bulunmaktadır.
  • Arama ses kayıtlarını  kendiniz belirleyebilirsiniz. Rehberde yer alan kişilerden hangisinin ses kaydının yapılmasını istiyorsanız listeden seçebilirsiniz. Bütün aramaları kayıt etmekten sizi bu özellik kurtaracaktır.
  • Sesli yaptığınız görüşmelerin kayıtlarının çok yer kaplamaması için kayıt türü seçme imkanını uygulama sizlere vermektedir.
  • Ayrıca otomatik olarak görüşmeleri silme ve arşivleme imkanı yine uygulama tarafından kullanıcılarına verilmektedir.

Bu özelliklerin hepsini ücretsiz olarak bu uygulamada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi ek bir ücret ödeyerek sınırsız kullanım gibi bir durum bu uygulamada söz konusu değildir. Peki uygulama nasıl kullanılmaya başlanacaktır.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra otomatik olarak kayıt işlemi başlayacaktır. Bu uygulamada kayıtlarınızı dinleyebilirsiniz istediğiniz kaydı silebilirsiniz.

WhatsApp sesli aramaları kaydetme

Yardımcı uygulamalardan yararlanarak yapılan kayıtlar farklı yerlere gitme endişesi taşıyabiliyor. En önemlisi tehlikeli bir kapıyı aralıyor olmamız. Yüklemelerde alınan izinlerin boyutu sizi endişelendirmesi gerekiyor. Yüzeysel şunlara erişeceğini belirten geliştiricinin metni bir açıklama içermeye biliyor. Üstüne birde casus veya gizli dinleme tarzı programların girmesi güvenli bir ortamın olmadığını her alanda gösteriyor.​


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 20:48

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir