WhatsApp sesli mesaj gönderme kaydırma güncellemesi

media 672

WhatsApp, yeni bir güncelleme ile artık sesli mesaj gönderme de mikrofon üzerine basılı tutmanıza gerek kalmayacak. Artık kilit ile bu sorun çözüldü.

Andronova

WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda sesli mesaj için yeni güncellemesini duyurmuştu. Güncelleme bazı ülkelerde yayınlanmıştı ve Türkiye için sesli mesaj özelliği yayına alındı..

Ses göndermede kolaylık sunmak adına yapılan çalışma testlerden sonra yayına alındı. Artık sesli mesaj gönderirken mikrofona basılı tutmanız gerekmeyecek. Kilit özelliği ile kolaylıkla sesli mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sesli mesaj göndermek istediğiniz grup ya da kişinin mesajlaşma ekranına gelip mikrofon simgesine basılı tutunuz. Sonra ekrana gelen kilit ekranında kaydırma işlemiyle sesli mesaj aracını kilitleyiniz. Yani yukarı doğru kaydırınız. Artık parmağı tutmadan mesajınızı gönderebilirsiniz.

WhatsApp sesli mesaj gönderme

WhatsApp bas konuş özelliği devreye girdi. Faydalanmak için telefonun desteklemesi ve uygulamanın yeni sürümüne sahip olmanız gerekmekte. Aksi durumda indirilemiyor veya yüklenemiyor problemi ortaya çıkacak. Bazı cep telefonların eski işletim sistemi sürümlerinde bazı uygulamalar yüklenmiyor ya da güncelleme desteği bulunmuyor. Bu konu için alternatif güvenli 3.parti uygulamaları denenebilir.

Ses kayıt kilidi çıkmıyor ise;

  • Hem cihazın hem uygulamanın yüklü sürümünü inceleyin.
  • Görünüyor ama çalışmıyorsa telefonu yeniden başlatmaya çalışın. 
  • Yüklü uygulamalarla çakışma olabilir.
  • Eski bir versiyona geri döndürün.

WhatsApp sesli mesaj gönderme kaydırma güncellemesiWhatsApp sesli mesaj gönderme


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 20:03

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın