WhatsApp sohbetlerini Google Drive’a yedekleme özelliği geldi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

WhatsApp geliştirici ekibinin son zamanlarda uygulamayı geliştirme konusunda oldukça meşgul olduğunu görüyoruz. Özellikle Android platformu için sürekli geliştirme çalışmaları ve güncellemeler yayınlanıyor.

Andronova

Kısa sürede hızla yapılan yenilikleri hatırlarsak, önce WhatsApp’a web desteği geldi, sonra sesli arama özelliği ve materyal tasarım güncellemeleri belirli aralıklarla peşpeşe yayınlandı. Şimdi de WhatsApp Android uygulaması Google Drive’a yedekleme ve geri yükleme özelliği ile yeni bir güncelleme aldı. Tabii WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu bütün bu yenilikler büyük bir beğeniyle karşılanıyor ve taktir ediliyor.

WhatsApp sohbetlerinizi yedeklemek için öncelikle 2.12.45 numaralı sürüme güncellenme yapmanız gerekiyor. Daha sonra Ayarlardan / Sohbet Yedeği bölümünden Google Drive hesabınızın olduğu ekrana yönlendiriliyorsunuz. Günlük, Haftalık veya Aylık şeklinde yedekleme seçeneklerinin bulunduğu ekrandan istediğiniz tercihi seçebiliyorsunuz. Yedekleme ve geri yükleme işlemlerinde Wi-Fi veya hücresel ağları kullanmak mümkün.

Güncelleme henüz WhatsApp resmi sayfasında yayınlanmadı. Ancak dilerseniz Apk Mirror ‘un buradaki linkinden indirebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın