WhatsApp sürekli mesajlar etkinleştirildi ve devre dışı bıraktı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp sürekli mesajlar etkinleştirildi ve mesajın yanındaki ünlem (!) işareti nedir?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp’ ta 7 gün sonra bu sohbetten kaybolacak şeklinde bir bildirim ekranı ile karşılaştınız mı? Şirketin geçtiğimiz yıl çalışmalarını yaptığı bu özellikle kullanıcıları belli gün sonra yapmış olduğu sohbetler otomatik silinecek. 

Gelen uyarılarda ayar etkinleştirildiğinde mesajların 7 gün sonra kaybolacağını bildiriyor. Video, fotoğraf ve mesajların dışında kaydedildiği konumdan ve cihazdan silinmemekte. Diğer bir not ise alıcıların ekran görüntüsünü almalarında bir engel olmadığı bildiiriliyor.

Bu özellik bazı gruplarda önemli olabiliyor. Çok fazla paylaşımlarda ve önemsiz görülen genel sohbetlerde kullanılması güzel olabiliyor.

WhatsApp sürekli mesajlar çıkmıyor mu?

Burada normal şartlarda çıkmamasında yapılacak uyumlu olup olmadığına bakılması ve duruma göre önceki versiyonla test edilmesi gerekebilir. Kullanılan telefonun destekliyor olması gerekiyor ve bazılarında çıkan güncellemenin uyum sorunu çıkardığı görülebiliyor.

Sürekli mesajları devre dışı bıraktı yazıyor ise grup yöneticisini bu özelliği kapattığı anlamını taşıyor. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hesabınızdan alakalı bir şey var mıdır diye kontrol edeceğiniz alan ayarlara girdiğinizde “Porfili düzenle” ve içerisinde hakkımda olan yere bir şey yazıp kayıt ediyor mu bakınız.

Sürekli mesajlar nasıl açılır?

  • Uygulamada sohbet edeceğiniz kişinin sohbet ekranında profil adına dokunun. Açılan alanda aşağıya doğru kaydırırken ilgili özellik seçeneği çıkacak. Açmanız için ve kapatmanız için gerekli seçeneğe dokunduktan sonra bilgi ekranından çıkabilirsiniz. Grup içinde grup adına dokunmanız yeterli olacak.

Açılmayan veya sürekli mesajlar çıkmıyor sorunu yaşayanların cihazlarını kapatmaları, tarih alanı yanlışsa düzeltmeleri ve duruma göre başka bir telefondan test etmelerini öneririz. Sim kartın çıkarılmadan yapılabildiğinden herhangi bir sorun olmayacaktır.

WhatsApp sürekli mesajlar etkinleştirildi ve devre dışı bıraktı
WhatsApp sürekli mesajlar etkinleştirildi ve devre dışı bıraktı

Bu işlemi başlatan kişinin paylaştıkları otomatik gün sonunda silinecektir. Ama sadece bu özelliği kullanan kişiler için bu geçerli. Açan kişinin silinir ama kapalı olan kişinin yazdıkları kalacaktır.

WhatsApp sürekli mesajlar devre dışı bırakıldı
WhatsApp sürekli mesajlar devre dışı bıraktı

Mesajlar açılmıyor sorunu yaşayanlar

Bu özellik yok veya açıyorum ama açılmıyor şeklinde yazanlara önerimiz yukarıdakilerin ve aşağıdaklerin karşımızı olacak. Bu geçici bir durumda olabilir, telefon numaranızla alakalı da ve yüklü olan bir başka uygulamanın sorun çıkarma olasılığı da. Bunların değerlendirilmesini öneriyoruz.

İnternet her zaman hem kablosuz hem mobil ile yapılarak test edilmesini öneririz. Belki o anda o bağlantıyı engelleyen bir şeyler yaşanıyor olabilir. Siz stabil çalıştığını düşünürken bazı alanların çalışmadığını ancak deneyerek anlayabilirsiniz. 

Android (Samsung) tarzı sistemlerde “Uygulamalar” alanına girerek “WhatsApp” ı bulup içerisine girmeniz gerekiyor. Burada yer alan güncellemelerin kaldırılmasını ve diğer seçeneklere dokunulmasının işe yarayacağını düşünmekteyiz. Tabi sohbetleriniz önemli ise önce yedeğinizi alınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir