WhatsApp' ta Android telefonu kilitleyen mesaj

media 7375

WhatsApp' tan atılan bir mesaj Android telefonun çökmesine neden oldu. Bu bir güvenlik açığı olarak görülmekte. Sorun şaka amacıyla hazırlanan mesajla ortaya çıktı.

Andronova

Geçtiğimiz aylarda Apple’ da görülen bir açıkla atılan mesajla cihazların çökmesine şahit olmuştuk. iPhone cihazlarının çökmesine neden olan bir mesajın benzeri Android telefonlarda görüntülendi. Peki neydi bu iOS’ a sıkıntı yapan mesaj? Hintçe yazılan bir mesajla iPhone telefonların anlamsız bazı işlemlerin yapılmasına neden olmuştu. Bu mesajında çıkış amacı yine arkadaş şakası. Yani eşşek şakası.

Tabi bu sorun sadece yukarıdaki ile kısıtlı değil. Başka mesaj sorunları da çıkmıştı. Düşünün şaka için yapılan bir mesaj ile kullanıcının telefonu kilitleniyor. Bazı uygulamalara giremiyor. Hatta telefonunu tamamen kullanamayanlar dahi olmuştu. Sorunun çözümü için Apple yeni bir iOS sürümü çıkarmıştı. 

WhatsApp' ta Android telefonu kilitleyen mesaj

Android kilitleyen WhatsApp mesajı

WhatsApp uygulamasından atılan bu mesajın arasına çok komik olduğunu belirten yazılar yerleştirilerek atılan kişinin açması sağlanıyor. Açılan mesajın içerisindeki siyah bir nokta işaret ediliyor. Bu noktaya dokunulduğunda cihazda anlamsız işlevler görülebiliyor. Bu mesaj aynı zamanda telefonu kilitlendiği de söyleniyor.

Mesaj sorunu şimdilik bazı ülkelerde görüntülendi. Tahmini WhatsApp’ ın bu sorun için bir güncelleme yayınlayacağı. 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 04:10

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın