WhatsApp’ ta çift aşamalı kimlik doğrulama nedir?

WhatsApp çift aşamalı kimlik doğrulaması nedir ve nasıl kullanılır açıklamamıza ilerleyen zamanlarda daha detaylı anlatım sunacağız.

Andronova

WhatsApp, çift aşamalı kimlik doğrulama özelliği için düğmeye bastı. Çift aşamalı güvenlik sistemini bir çok firma hali hazırda kullanıyor. Bu kervana WhatsApp’ ta dahil olacak. Artık daha güvenirli ve yeniliklere açık uygulama, dünya genelinde en popüler uygulamaların başında yer alıyor.

Hızla ilerleyen bir uygulama olma özelliğine sahip Whatsapp’ ın güvenlik eksikleri de görülmekte. Örnek iPhone’ da başkasının mesajları okumasını uygulama üzerinden engelleme.

WhatsApp güvenliği için hesap / iki adımlı doğrulama yöntemini kullanabilirsiniz. Güncellenerek yeni bilgiyi WhatsApp iki adımlı doğrulama adlı yazıda bulacaksınız.

WhatsApp’ ta çift aşamalı kimlik doğrulama nedir?

WhatsApp, şuan için beta sürümü ile çalışmalara başladı. Bazı ülkelerde kullanılacak beta sürüm, kısa süre içerisinde Türkiye’ de dahil olacak. WhatsApp doğrulamada 6 haneli bir şifre ve e-posta adresi eklenecek. Yenilenen güvenlik yapısıyla WhatsApp indiren kullanıcılar artık daha güvenli bir sosyal iletişim kurabilecekler.

Şuan için Türkiye’de yayınlanan WhatsApp sürümünde çift aşamalı kimlik doğrulama aktif değildir. Yakın zamanda Türkiye’de bu yeniliğe kavuşacak. Mevcut son sürümüne yakında bu güncellemenin eklenceğibi belirtelim. whatsapp.com resmi sitesini ziyaret ederek indirebilirsiniz.

Uygulama desteği geldikten sonra Ayarlar kısmında gerekli seçenek yer alacak.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 08:51

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.