WhatsApp' ta gönderdiğim fotoğrafı silersem karşı tarafta silinir mi?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp fotoğrafı silersem karşı tarafta silinir mi yani kişiye ulaşmadan silme veya gönderdiğim videoyu fotoğrafı nasıl silerim? Gönderilen fotoğraf silinebilir mi cevap evet.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp uygulamasında silinen fotoğraf karşı tarafta da silinir mi ya da gönderdiğim fotoğrafı nasıl silerim gibi sorular hala gelmekte. WhatsApp attığım mesajı nasıl silerim cevabı evet ama belli bir zaman içerisinde silme hakkınız bulunuyor. Tabi karşı taraf bunu açtıysa ve telefona görsel kayıt edildi ise bu artık mümkün değil. 

Bu uygulayı akıllı telefon ve interneti olan hemen hemen herkes kullanmakta olduğunu söylemeye gerek yok değil mi. WhatsApp benzeri çok sayıda uygulama olmasına rağmen en çok tercih edilen uygulama özelliğine sahip. WhatsApp, Facebook tarafından alındıktan sonra hızla çok sayıda güncelleme yayınlandı. Hem kullanıcı odaklı hemde güvenlik açısından çok gelişmeler kaydetti.

Gönderdiğiniz paylaşımlar otomatik olarak telefona kaydediliyor. Tabi bu ayarlara göre değişebiliyor. Kişi gelen medya otomatik olarak indirilmesini seçti ise kişi gelene dokunmadan cihaza kayıt edilmez. Sadece gönderdiğinizde karşı tarafa ulaşmadığında bir ihtimal ulaşmasını engelleyebiliyorsunuz. Bu konuyla alakalı aşağıdaki ilişkili haberler bölümünden detaylara ulaşabilirsiniz. 

WhatsApp gönderdiğim fotoğrafı silersem karşı tarafta silinir mi?

Yeni güncellemelerden sonra artık bu mümkün hale geldi. İlk çıktığında kısa bir süre içerisinde silinebiliyordu ama daha sonra bunu daha uzun bir süreye yükselttiler. 

Geçen yıl gelen sürümle 68 dakika içerisinde silinme özelliğine kavuşan WhatsApp’ a son güncellemesinden sonra bu zaman dilimi 13 saat 8 dakika içerisinde silinebiliyor hale gelecek. Bu belki yıl sonu ya da 2020′ de karşımıza çıkabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Tabi verdiğimiz bilgiler zamanla değişebilir. Şirket yenilik yapabilir ya da ek bir şeylerle değişime gidebilir. Bundan dolayı güncel bilgilere bakmanızı öneriyoruz.

WhatsApp' ta gönderdiğim fotoğrafı silersem karşı tarafta silinir mi?

WhatsApp gönderdiğim paylaşımı karşı taraftan silme mümkün mü?

WhatsApp’ ta her hangi bir paylaşımın fotoğraf, video veya mesajı silmek için paylaşımın üstüne basılı tutarak silme işlemini yapabilirsiniz. Sil yazısı görülmüyorsa daha fazla yazısını tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Mesaj silme son hali aşağıda resimli anlatım ile gösterdik. Yeni güncellemeye kadar 1 saat içerisinde sileceğiniz mesaj ve fotoğrafları kaldırma adımlarını inceleyelim.

  • Resimin üstüne dokunun
  • Altta çöp simgesine dokun
  • “Herkesten sil” ile devam edin
  • Mesajı silmek için sohbetin üstüne basılı tutup çıkan yerden varsa “Sil” yoksa “Diğer” seçenek içerisinde sili kullanabilirsiniz

whatsapp gönderilen mesajları silmewhatsapp gönderilen mesajı silme


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 00:15

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir