WhatsApp tatil modu nedir ve nasıl kullanılır

Andronova

WhatsApp "tatil modu" sevenleriyle buluşuyor. Artık rahatsız veren yoğun mesajlara bir son verebileceksiniz. Sürekli gelen grup mesajları ve sohbetleri için yeni özellik.

WhatsApp, yoğun kullanımlarda yani aşırı şekilde gelen mesajlardan sıkılanlardan dolayı yeni bir özelliği yayınlamaya hazırlanıyor.

İşdeyken, uyurken veya toplantılarda sürekli gelen WhatsApp mesajları bazen rahatsız edebiliyor. Genelde bildirimler kapatılır veya sessize alınıyor. Hatta mesaj trafiği gruptan ise o zamanda grubu sessize alınıyor. Yeni özellikte ise tatildeyken ya da dinlenirken rahatsız edilmek istemiyorsanız “WhatsApp tatil modu” özelliği tam size göre olacak.

WhatsApp tatil modu, testlerini tamamlamak üzere kullanıcılarına ulaşmaya hazırlanıyor. Android için çıkacak sürüm 2.1.9.101 olarak söylenen güncelleme sürümüyle yakında kullanıcılarının hizmetinde olacak.

WhatsApp tatil modu nasıl kullanılır?

Sürekli gelen mesajlar sıkıyorsa ve engellemek istemiyorsanız yeni mod tam sizlik olacak. Bir nevi geçici mesajları engellemek de diyebiliriz.

Geçen yılın son çeyreğinde gündeme düşen “Tatil modu” nihayet kullanıma açılıyor. Sohbet arşivleri için yoksay özelliğinin eklendiği yeni güncellemede anlık mesajlar üst kısımda da görülmeyecek.

WhatsApp tatil modunun şu an test için bazı kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bakalım bir kaç aya yeni özellik Türkiye kullanıcılarına ulaşacak mı?

WhatsApp tatil modu nedir ve nasıl kullanılır

WhatsApp tatil modu nedir ve WhatsApp tatil modu nasıl kullanılır ilerleye zamanlarda daha fazla detayları belli olduğunda veya yayınlandığında tekrardan bilgilendirileceksiniz.

Bir başka yazımızda WhatsApp mesajımı kaç kişi paylaştı özelliğinden bahsetmiştik.Bu da yalan haberlerden dolayı çıkarılacak başka önemli bir özellik.


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 20:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir