Whatsapp temizleme telefonda yer açma

media 860

Telefonda yetersiz yere neden olan uygulamalardan biri Whatsapp' ta gereksiz paylaşımları silerek yer açabilirsiniz. Böylece 100 MB alan boşaltın sorunu yaşamazsınız.

teknik destek

WhatsApp depolama alanı azalıyor sorunu çoğu kullanıcı yaşayordur ve bunun için gereksiz ne var ne yok temizleyerek yer açmaya çalışanların dikkat edeceği konu yedekleme olacak. Önemli değilse biz bu seçeneği kapatıyoruz.

Akıllı cep telefonu kullananların çoğunda telefonda hafıza sorunu görülmekte. Ara ara yeterli yer olmadığı ya da bitmek üzere olduğu uyarısı gelir. Eğer Whatsapp kullanıyorsanız bunun en büyük nedeni Whatsapp’ dir. Hafızayı en çok meşgul eden aktif kullanılan Whatsapp uygulaması. Gelen videolar ve fotoğraflar otomatik cihaza kayıt oluyor. 

Bu haberimizde çoğu Whatsapp kullanıcısının bilmediği Whatsapp’ ta teker teker silerek telefonda yer açmaya çalışan kullanıcılar için toplu silme adımlarına yer verdik. Verdiğimiz örnek cihaz iOS işletim sistemli iPhone. Bu adımlar Android telefonlar içinde geçerlidir. 

İstemediğiniz videoları ve resimleri silerek yer açabilirsiniz. Ama yinede verilerin yedeğini bilgisayara veya iTunes / iCloud / Google Drive ve diğer yedek alma programlarını kullanabilirsiniz.

Whatsapp’ ı temizleme telefonda yer açma

Whatsapp / Ayarlar / Veri ve depolama kullanımı / Depolama kullanımı / temizlemek istediğiniz kişi ya da grubun ismine dokunun. Açılan yerde metin, kişiler, konumlar, fotoğraflar, GIF’ ler, videolar, sesli mesajlar ve belgeler aşağıda yer alan yönet dokunun ve saydıklarımdan hangilerini temizleyecekseniz seçiniz. Sonra temizle yazısına dokunun.

Whatsapp temizleme telefonda yer açmaWhatsapp temizlemeWhatsapp yer açmawhatsapp videoları silme

Cihazın aldığı yedeklemeleri ve yazılımda kalıntılar bıraktığına bakılması gerekebilir. Başa çıkamıyorsanız o zaman formatlayınız ve cihazı açtıktan sonra gereksiz yedeklemelerin devre dışı bırakılmasını öneririz. Ayrıyeten öne gelen uygulamaları yüklemeyiniz. Neyin ne kadar donanım tükettiğini bilemezsiniz.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:43

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın