WhatsApp test programına kayıt olma ve çıkma

media 7498

Bu uygulamaya son zamanlarda önemli güncellemeler geldi ve gelmeye devam ediyor. Şu aralar bildirimler ve gruptan çıkarma testleri devam etmekte.

Andronova

WhatsApp uygulaması son günlerde sık sık güncelleme almakta. Yanlışlıkla silinen sohbetler, yüksek öncelikli bildirim, kaiOS, Spam tarafı, para transferi, grup sayısını arttırma, vCard özelliği ve grup yöneticiliği güncellemesi. Yani say say bitmiyor. Bu saydıklarımız güncellemelerden bazıları.

WhatsApp test programı nedir?

Test programı, uygulamaları geliştirmek için bazı kullanıcılar tarafından test edilen sürümlerin bulunduğu programın adı. Buraya ilk önce kayıt olmanız gerekiyor. Sonra WhatsApp’ ın test uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

WhatsApp’ ta şu ara çıkması planlanan iki önemli özellik test aşamasında. Öncelikli bildirimler ve yöneticilikten çıkarma özelliği. Beta sürümlere yetkisi olan kullanıcıların denemesine açılan bu özelliklerden sizlerde faydalanabilirsiniz. Tabi cihazınız destekliyorsa.

WhatsApp test programı nedir?

Test programı şu an sadece Android cihazlar için kullanılabilmekte. iPhone iOS için Beta program bulunmuyor. Android test programına kayıt olma adresi play.google.com/apps/testing/com.whatsapp 

WhatsApp test programından nasıl çıkılır?

İlk önce yukarıdaki kayıt olmak için verdiğimiz adrese tekrar giriş yapacaksınız. Sonra programdan ayrılma butonuna tıklayıp ayrılacaksınız. İşlem bitti mi? Henüz bitmedi. Şimdi de telefona yüklediğiniz WhatsApp Messenger Beta uygulamasını telefondan kaldıracaksınız. Son olarak WhatsApp’ ın normal sürümü yükleyeceksiniz.

Beta programa cihazınız uyumlu ise yükleme butonu çıkacak. Eğer değilse “cihazınız bu sürümle uyumlu değil” şeklinde bir uyarı alacaksınız. 

WhatsApp test programından nasıl çıkılır?

WhatsApp beta uygulamasını kaldırma adımlarını gerçekleştirdiğinizde tekrar normal sürüm için biraz zaman gerekebilir.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 19:38

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın