WhatsApp ücretli mi oldu? Hesap doğrulama 0.99 dolar virüsü!

media 7952

WhatsApp aboneliği sona erdi. WhatsApp hesabını doğrulama işlem ücreti 0,99 dolar ve ömür boyu aboneliğe sahip olacağınızı belirten bağlantı yazısına dikkat telefona virüs bulaşabilir.

teknik destek

İnternette son zamanlarda sahte uyarı mesajları dolaşmakta. WhatsApp hesabınıza virüs bulaştı, WhatsApp hesabınız ele geçirilmiş olabilir ve şimdide aboneliğin sona erdiğini belirten ekran mesajları boy gösteriyor.

Yukarıdaki şekilde bir mesajla karşılaştıysanız dikkate almadan açık olan sayfayı kapatınız. İnternet tarayıcısının (Google Chrome veya Safari) geçmişini ve kalıntıları temizleyiniz.

Virüs bulaşan kullanıcılar cihazın internet bağlantısını kesip iyi bir virüs uygulaması ile virüs taraması yapsın.

WhatsApp ücretli mi ücretsiz mi

WhatsApp daha öncelerde 0.99 dolar gibi bir ücret istemekteydi. Tabi bu uygulama kalktı ve tamamen ücretsiz oldu. İşte dolandırıcılar ve hacklar bunu açığa dönüştürmek istedi. Bazıları etkinleştirme bölümüne ödeme sistemi yerleştirdi. Bazılarıda trojen virüsü yerleştirdi.

Şu an WhatsApp ücretli oldu şeklinde mesajlar çok az sayıda kullanıcı da görüldü. Büyük ihtimal internette güvenülmeyen veya virüs bulaşan sitelerden geldi. Bu uyarılar bazen WhatsApp’ ın logosu ve orjinal bilgisi “WhatsApp Inc” şeklinde görüntülenmekteç

“Ömür boyu abonelik” şeklinde uyarılara dikkat ediniz. Hiçbir uyarıda kredi kartı bilgilerini ve cihaz da yetkilendirme izinleri vermeyiniz. Güncel bir virüs uygulaması kullanınız.

media 7950


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 21:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın