WhatsApp vCard nedir? Nasıl kullanılır?

Andronova
1 Minimum Okuma

WhatsApp uygulamasına gelecek olan bir yenilik ile artık tanımadığınız kişi için uyarı alacaksınız. WhatsApp' ın yeni gizlilik özelliği olarak çıkması beklenen yeniliğin adı vCard.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ un gizlilik ihlali çoğu kullanıcısından tepkiler almasına neden oldu. Büyük değer kaybına uğradı. Hatta yargı yolu açıldı ve kurucusunun ifadesi alındı. İşte bu nedenle bir dizi güvenlik önlemleri yayınlanmaya başlandı. Bunun yanında da kullanıcıyı memnun edecek ve güvenlik önlemi olarak’ ta bazı iyileştirmelere yapıldı. 

Facebook kullanıcıların yaşadığı hayel kırıklığı nedeniyle Instagram ve WhatsApp tarafında hem iyileştirmeler hemde yenilikler gelmeye devam ediyor.

WhatsApp’ tan yeni bir özellik yolda. Yeni özellik ile tanımadığınız numaralardan gelen mesaj ile kişi engelleme önerisi açılacak.

WhatsApp tanınmayan kişileri sorgulama

vCard beta aşamasında. Android telefonlar için yüklemeye açılan test sürümü kısa süre içerisinde tam sürüm olarak güncellemeye açılacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

vCard, kullanıcının tanımadığı bir kişiden gelen mesajı algılayarak kişiye uyarı verecek. Sonrasında kişi tekrar iletişime geçince vCard sizi uyararak kişiyi tanıyıp tanımadığınızı soracak. Cevabınız hayır ise iletişim kesilecek.

Numara engelleme! WhatsApp rahatsız edici mesajlardan ve kişilerden kurtulma olarak görülen bu özelliğin beta sürümü 2.18.111 olarak indirmeye açıldı. Yeni sürümün test durumuna göre şekillenmesi bekleniyor.

WhatsApp vCard nedir? Nasıl kullanılır?


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 19:57

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir