WhatsApp video kalitesi neden düşer ?

WhatsApp video kalitesi neden düşer

Her dönemde geçerli olan videoları gönderdiğimde kalitesi bozuluyor sorunu bu uygulama içinde geçerli. Kısaca WhatsApp video kalitesi neden düşer?

Andronova

sorunu için ne gibi işlemler yapmanız gerektiği konusunda bu içerikte sizlere yardımcı olacağız.

Haber metninde ayriyeten video göndermede sorun yaşayanların yapmaları gereken adımları anlatacağız. Sorunsuz gönderimde önce gün içerisinde buna sebep olan bir etken var mı diye araştırma yapmamız gerekiyor.

Ek bilgi cihazın kamera kalitesinin dışında kayıt sırasında görüntü kalitesinde düşüşler yaşandığını belirtelim.

WhatsApp video kalitesi neden düşer ?

WhatsApp video kalitesi neden düşüyor sorusuna yanıt vermeden önce, iç ve dış etkenlerin olup olmadığına bakmamız gerekiyor. Şu an belki sizin gibi sıkıntı çeken çok sayıda kullanıcı var. Ya da belki bağlantınızla alakalıdır. Yani neyin ne olduğu kesinlikle araştırma ve denemelere göre anlaşılacak.

Dediğimiz gibi gönderim sırasında ilgili uygulama sisteminde bu görüntü sıkıştırılarak gitmekte. Bu da doğal olarak kaliteyi bozmakta. Lakin aşırı bir fark bulunmadığını düşünüyoruz. İsteyen depolama hizmetlerini kullanım bunlar üzerinden paylaşımda bulunurlar.

WhatsApp video kalitesi neden düşer

WhatsApp video kalitesi düşüyor için yapılacaklar

Video gönderiminde kalite düşüyor ise;

Videonun uzunluğu, dosya büyüklüğü ve formatı önemli rol oynar. Tabi bu tarz sistemlerde gönderim sırasında video sıkıştırılıp gönderildiği için ister istemez görüntü kaybına uğrar. Bu belirtiğimiz olası durumlara göz atın.

Gönderim sırasında isterseniz bilgisayar sürümünden göndermeye çalışın. Herhangi bir değişim var mı ya da daha iyi kalitede mi gidiyor değerlendirmiş olursunuz.

Önerilerimiz arasında sizin için önemli olan görüntülerin kalitesini artırarak göndermeniz daha mantıklı olacak. Örnek HD kalite yerin 4K olarak gönderimde bulunduğunuzda maksimum kayıp belki HD şeklinde olacak. Yani daha üst kaliteye dönüştürüp gönderim yapmanızla istediğiniz sonucu elde etmiş olacaksınız. Bunu ister video çekiminde yaparsınız isterseniz kalite arttırıcı programlar kullanarak yaparsınız. Lakin yine de çekim sırasındaki kaliteyi her zaman vermeyecek.

Son olarak yukarıda bahsettiğimiz sanal depolama alanlarına içeriğin yüklenmesi ve onun üzerinden kullanıcıya göndermeniz daha sağlıklı sonuç elde etmenizi sağlar. En azından WhatsApp’ ı bu bağlantıyı paylaşmak için kullanmış olursunuz.

Umarız WhatsApp video kalitesi düşüyor sorunu için bu bilgiler yararlı olmuştur.

Güvenilir depolama alanlarının tercihi

Eskiden beri çoğu ücretsiz web sitelerini kullanarak bu paylaşımları yapıyor. Özel görüntülerini dahi bu siteleri kullanarak gönderdiklerini biliyor musunuz? Veri güvenliğinin yetersiz olduğu bir çok sitedeki bu görüntülerin başkalarının eline geçmeyeceğinden nasıl emin oluyorsunuz.

Bizim önereceğimiz en azından güvenirliği diğer hizmetlere göre daha iyi olan Google Drive ve Microsoft OneDrive hizmetlerinin kullanılması. Tabi mail olarak belli bir MB kadar kullanımda yapılmakta. Limit yetersiz olanlar içinde cihazın kendi ücretsiz hizmetlerinden yararlanırsınız. Örnek iPhone’ da biz arada bir bu şekilde kullanım yapıyoruz.

WhatsApp görüntü bozukluğu için alternatif tercihler

Yazı bütününde olası sebeplerden ve ne gibi işlemler yapılmasından bahsettik. Gönderimde yapacağınız genel işlemleri yazı sonuna ekliyoruz.

Genel atacağınız adımlar şöyle olsun:

  • Farklı formatlardan, farklı dosya büyüklüğüne sahip videolardan yararlanın.
  • Birden fazla yüksek kalitede video ile deneme yapın.
  • Kullandığınız internet bağlantısını değiştirerek gönderimde bulunun. Bazen gönderim sırasında bir bakmışsınız ki, görüntü bozulmuş ya da oynatma sırasında içerikte kayıplar oluşmuş.
  • Web uygulamasından gönderim deneyin. Duruma göre başka bir telefonla da denemek mantıklı seçenekler arasındadır.

WhatsApp video kalitesi düşüyor içeriğimizdeki adımların tamamen varsayım olarak hazırlandığını belirtelim. WhatsApp bu video gönderilemedi adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın