WhatsApp Web bildirimleri kapatma

media 6158

WhatsApp uygulamasının Web sürümünü kullandınız mı? Bilgisayar üzerinden daha kullanışlı olduğunu biliyor musunuz. Hızlı cevap verme ve yorulmadan yazma…

teknik destek

WhatsApp uygulamasını akıllı bir telefon ve internet olupta kullanmayan pek yok gibi. Uygulamanın koyal bir arayüzü olmasından dolayı küçükten büyüğe herkesin kısa sürede öğrendiği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu yazımızda WhatsApp uygulamasının Web sürümündeki bildirim ayarlarına yer verdik. Bazı kullanıcılar WhatsApp web bildirimlerini rahatsız bulduklarından kapatmak istiyorlar. Bizde görsellerle bunu göstermek istedik.

WhatsApp Web sessize alma yani bildirimleri engellemek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

WhatsApp Web bildirimler nasıl kapatılır?

  • Bilgisayardan web.whatsapp.com sitesine giriniz.
  • 3 Nokta simgesine tıklayınız.
  • “Ayarlar” sonra “Bildirimler” ve buradaki “Sesleri” ve “Masaüstü uyarıları” kutucuklarını kaldırınız.
  • İstersenizde 1 saatlik, 1 günlik veya 1 haftalık seçeneklerinden birinide tercih edebilirsiniz. 

WhatsApp Web bildirimleri kapatmaWhatsApp Web bildirimler nasıl kapatılır?WhatsApp Web sessize almaWhatsApp bildirimleri engelleme

NOT: Bu seçeneklerin sorun çıkarmaması için isterseniz ilk girişte web WhatsApp’ a girereken beni hatırlayı işaretleyerek daha sağlıklı işlem yapabilirsiniz. Ama uyarı olarak kişisel verileriniz başkalarının eline geçebileceğini unutmayınız. Bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda ya oturumu kapatınız veya oturumu kilitleyiniz.


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 04:22

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın