WhatsApp Web Bildirimleri Kapatma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp uygulamasının Web sürümünü kullandınız mı? Bilgisayar üzerinden daha kullanışlı olduğunu biliyor musunuz. Hızlı cevap verme ve yorulmadan yazma…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp uygulamasını akıllı bir telefon ve internet olup da kullanmayan pek yok gibi. Uygulamanın koyal bir arayüzü olmasından dolayı küçükten büyüğe herkesin kısa sürede öğrendiği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu yazımızda, WhatsApp uygulamasının Web sürümündeki bildirim ayarlarına yer verdik. Bazı kullanıcılar WhatsApp web bildirimlerini rahatsız bulduklarından kapatmak istiyorlar. Bizde görsellerle bunu göstermek istedik.

WhatsApp masaüstü çok fazla kullanıma sahip olmasa da bazen önemli bir özellik olabiliyor. Örnek telefon ekranında sorun var veya aynı anda çoklu yazışmalarda can simidi olabiliyor.

WhatsApp Web, uygulamanın internet tarayıcı sürümü. Web ortamında ister bilgisayardan ister mobil cihazlardan bir tarayıcı yardımı ile hesabına girebilirsiniz. Bunun için tarayıcı adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak erişim yapabilirsiniz.

WhatsApp Web masaüstü ne demek?

WhatsApp Web ile alternatif olarak yanınıza telefon olmadan sohbet edebilirsiniz. Bunun için bir kere telefondaki uygulamasından ilgili kodu taratmanız yeterli. Bu özelliğin en güzel tarafı bilgisayardan çalışırken aynı zamanda WhatsApp’ tan gelen mesajlara bakabilirsiniz. Ya da yazışabilirsiniz. Hem hızlı şekilde bakabilir hem de fotoğraf ve video paylaşımını çok rahat şekilde yapabilirsiniz. İsterdiğiniz paylaşımı da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.WhatsApp Web masaüstü için aynı zamanda bir bilgisayar programı da çıkarıldı. Yine aynı şekilde uygulamadan kamera üzerinden QR kodunu taratarak kullanılabiliyor. Tabi kamera çalışıyorsa. Aksi takdirde kullanım yapılamamakta. 

Uygulama bana göre gayet kullanışlı. En rahat kullanım direk tarayıcı üzerinden yapıyor olmak. Bu özellik bazen kötü niyetli kullanımlara neden olabiliyor. İzinsiz birinin hesabına erişmek isteyenler bu yöntemi çokça kullanmakta. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp Web açılmıyor gibi bir sorunla karşılaşırsanız en altta konuyla alakalı bir haberimiz mevcut. Bizimle iletişime geçebilirsiniz veya geliştiricisine mail gönderebilirsiniz.

WhatsApp Web Bildirimler Nasıl Kapatılır?

  • Bilgisayardan web.whatsapp.com sitesine giriniz.
  • 3 Nokta simgesine tıklayınız.
  • “Ayarlar” sonra “Bildirimler” ve buradaki “Sesleri” ve “Masaüstü uyarıları” kutucuklarını kaldırınız.
  • İstersenizde 1 saatlik, 1 günlik veya 1 haftalık seçeneklerinden birinide tercih edebilirsiniz. 
WhatsApp Web bildirimleri kapatma
WhatsApp Web Bildirimleri Kapatma
WhatsApp Web bildirimler nasıl kapatılır?
WhatsApp Web Bildirimleri Kapatma Adımları
WhatsApp Web sessize alma
WhatsApp Web Bildirimleri İptal Etme
WhatsApp bildirimleri engelleme
WhatsApp Web Bildirimleri Ayarları

NOT: Bu seçeneklerin sorun çıkarmaması için isterseniz ilk girişte web WhatsApp’ a girerken beni hatırla seçeneğini işaretleyerek daha sağlıklı işlem yapabilirsiniz. Ama uyarı olarak kişisel verileriniz başkalarının eline geçebileceğini unutmayınız. Bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda ya oturumu kapatınız veya oturumu kilitleyiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir