WhatsApp Web' e giremiyorum açılmıyor

media 7336

WhatsApp' a web üzerinden giremiyorum giriş problemi için ne yapılmalı? İlk önce sorunu analiz etmeliyiz. Bilgisayardan ve mobil cihazlardan tarayıcı üzerinden giriş yapmaya çalışınız.

Andronova

Teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonlar her yediden yetmişe her birey için vazgeçilmez oldu. Artık fotoğraf, video, dosya ya da mesajlar akıllı telefonu ve internet bağlantısı olan herkes tarafından bir başka kişiye hızlı bir şekilde gönderilebiliyor. Whatsapp bu anlamda bir ilki başarmış ve kendini sürekli güncelleyerek rakip uygulamaların önüne geçmiştir. 2014 yılı içerisinde uygulamanın web kullanımına uygun hale gelmesi de önemli bir güncellemeydi.

Whatsapp Web ile uygulama daha kullanışlı hale geldi: Artık whatsapp web sayesinde uygulamanın internet sitesinde verdiği barkodu akıllı telefon kamerasına okutan herkes uygulamayı bilgisayarlarında da kullanabiliyor. Kullanımın artması ve sistemin zaman zaman yetersiz kalması ya da yoğun kullanımdan dolayı whatsapp web sistemine girişte de bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Whatsapp Web giriş sorunu neden oluşur?

Whatsapp kullanıcı öncelikle hem bilgisayarında hem de telefonunda aktif internet bağlantısı olduğunu kontrol etmelidir. İnternet yoksa erişimde olmaz. Eğer halen giriş yapamıyorsa bu durumda hem telefonundan hem de bilgisayarından whatsapp uygulamasını kapatıp yeniden açması gerekir. Bu işlemden sonrada hala giriş yapamıyorsa bu durumda telefonundan whatsapp uygulamasının aktif olup olmadığını kontrol etmek amacıyla bir deneme mesajı göndermelidir. Eğer telefonunda whatsapp uygulaması sorunsuz çalışıyorsa problem uygulamadan kaynaklıdır. Bu durumda kullanıcının yapacağı tek şey whatsapp yönetimine mesaj atmak ve sorunun çözülmesini beklemektir. 

WhatsApp Web' e giremiyorum açılmıyor

Whatsapp Web giremiyorum sorunu için çözüm

Windows yüklü bir bilgisayardan ve cep telefonun Google Chrome veya Safari tarayıcısından web sürümüne giriş yapmaya çalışınız. Başka internet ağından veya cep telefondan deneyiniz. Belki genel bir sorun olabilir veya farklı yerlerden deneyerek erişim yapılabilir. Cihazda açık kalmış bir oturum var mı diye Whatsapp uygulamasından bakınız. Buraya  Ayarlar /Whatsapp web / masaüstü kısmından giriniz.

Hala sorun yaşıyorsanız cep telefondan da kontrol ettiyseniz Whatsapp iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Kontrol etmenizde fayda olacağını düşündüğümüz yerler:

  • Başkalarında var mı diyerek telefonla sorunuz ve sosyal medyada dolaşarak kontrol edin.
  • Telefondaki tarayıcıyla açılmıyorsa bilgisayardan test edin. Mümkünse gizli mod denilen alandan.
  • Kullanılan koruma yazılımı engelliyor mu diyerek geçici devre dışı bırakınız.
  • Tarayıcı ve sistem güncellemelerini yapınız.
  • Virüs olma ihtimali erişime mani olabilir.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:54

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın