Whatsapp yedeğini bilgisayardan açma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

iPhone Whatsapp yedekleri bilgisayardan nasıl açarım arayışı için önemli bir notumuz olacak. Bu işlem her sürüm için geçerli olmadığını bilmenizi isteriz.

Teknoloji destek

Whatsapp üzerinden yedekleme yapmak için Android cihazlarda hem telefonun kendi alanına hemde Google Drive’a yedekleme yapmak mümkün. Android telefonlar için Whatsapp üzerinden yapılan tüm Google Drive yedeklemelerini bilgisayarınız üzerinden drive.google.com adresine giderek burada Whatsapp yedeklerinize ulaşmak mümkün. 

Şirket’ in yaptığı çalışmalarla oluşan açıklar daha sonra kapatılıyor. İş böyle olunca özellikle yeni güncellemelerden sonra gelen versiyonlar uzun bir zaman herhangi bir alandan görüntülenemiyor.

Diğer bir durumda eski olan versiyonlarda hemen hemen her türlü içeriği düzgün görüntülenmemesi. Dikkat edeceğiniz kısımlar bilmediğiniz bir programı sisteme kurduktan sonra içeriklerin farklı yerlere ulaşıp ulaşılmadığını bilinmemesi.

Whatsapp yedekleri bilgisayardan açılır mı ?

Evet mümkün ama her sürüm için geçerli değildir. Android kullanıcıları bazen otomatik yedeklemeri açmak isterlerse telefonunuzun database klasörü içerisinde yer alan Whatsapp sohbetleri penceresinden ulaşabilirler. Yani bu otomatik yedeklemeyi bilgisayardan açmanız için telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurmanız gerekiyor. 

Google Drive yedeklemelerini ise biraz öncede anlattığımız gibi Google Drive adresine giderek görüntülemeniz mümkün. 

iPhone kullanıcıları için ise bu işlem o kadar da basit bir yöntem değil.  iOS kullanıcıları sadece iCloud üzerinden gerçekleştirmektedirler. Bunun için şirketin resmi adresine giderek buradan iCloud Drive sekmesini açtığında tüm yedeklemeleri görüntülemek mümkün. 

iOS kullanıcıları yedeklemeyi yaptıklarından bu yedekleme iCloud.com adresine otomatik olarak yedeklenir. Bu yedeklemenin sorunsuz olmasını istiyorsanız. İcloud adresinizde boş alanın olup olmadığını yedeklemeyi yapmadan önce kontrol etmelisiniz. 

iCloud üzerinden kontrol etmek için www.icloud.com/# adresine gidiniz. Birde farklı sistemde yer alan yedeği aktarmak için yardımcı programa ihtiyaç duyabilirsiniz. Örnek iMyFone…

Whatsapp yedeğini bilgisayardan açma


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 19:00

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir