Birden çok telefonda WhatsApp kullanma

WhatsApp, çoklu telefonda kullanma imkanı sunan yeni bir çalışma ile gündemde. Sızıntıya göre 4 telefonda aynı anda WhatsApp kullanımı mümkün.

Birden çok telefonda WhatsApp kullanma
müşteri hizmetleri

Yaşantımızda çok kullandığımız uygulamaların başını çeken WhatsApp için önemli bir gelişme var. Sızıntıları gündeme getiren WABetaInfo tarafından yayınlanan bir bilgiye göre yakında birden çok telefonda WhatsApp kullanımı mümkün olacak.

Çoğumuzun beklediği ve bazılarımızın istemediği çoklu cihazda WhatsApp kullanımı test aşamasında olduğu yönünde gelişmeler var. İddiaya göre aynı anda 4 telefonda WhatApp kullanımı olabilecek. Böyle bir yenilik özellikle iş alanlarında büyük kolaylık sağlayabilir. Düşünün birden fazla cihaz taşıyanlara kolaylık sağlayabilir. Bir başka güzel tarafı ise kişilerin sürekli bulundukları iş ve ev ortamlarında yedek olarak bir cihaz tutması olabilir.

Çok sayıda kullanıcının sorduğu sorulardan biri olan bu habere ek olarak bir başka beklenti ise bir telefonda birden fazla WhatsApp hesabının kullanılması. Bu durum 3. parti uygulamalarla değilde uygulamanın kendi içerisinde yer almasını isteyenler olabiliyor. Belki bununla alakalı da bir çalışma yapılabilir.

Eğer bu bilgi gerçekse bazı sıkıntıları da ön plana çıkarabilir. Yani gizlilik kaygısı. Özel yazışmaların başkaları tarafından ulaşmasına zemin hazırlar gibi bir durum olabiliyor. Şirket bu durumla alakalı ne gibi çalışmalar yapıyor ve yapacak merak ediyoruz.

Şirketin testleri olumlu geçerse bu yıl içerisinde belki kullanıma geçilebilir. Normalde çok sayıda gelişmeyi bu yıl bekliyorduk ama malum Corona her alanı altüst etti.

Çoklu cihaz kullanımı için:

  • Uygulamanın ayarlarına eklenecek bağlı cihazlar bölümünde tüm cihazlara ulaşacaksınız ve isterseniz telefon kaldırma işlemini yapabileceksiniz.
  • Çoklu cihaz için her cihazda mesajla kod doğrulaması yapılarak bağlanılacak. Uygulama kaldırılana kadar kullanım imkanı sunulacak.

Sorulacak sorulardan biri ise bu cihazlarda hesabı sil yapılabilecek mi? Yani hepsinde sil büyük ihtimal olacak. Şu an için beta kullanımı açılması ama yakındır diye düşünüyoruz. Belki önümüzdeki aylarda bu özellikle karşılaşabiliriz. 

Birden çok telefonda WhatsApp kullanma

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 03:18