Corona WhatsApp danışma hattı

Corona virüsü WhatsApp hattı Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Virüsle alakalı bilgilendirme yazılarını ve videoların bağlantısını içeren bir hizmet.

Corona WhatsApp danışma hattı
müşteri hizmetleri

Dünyayı saran Corona virüsü için ülkemizde önemli çalışmalar yapılmakta. Bunlardan biri olan 184 Sağlık Bakanlığı'nın çağrı merkezi ve "Hayat eve sığar uygulaması" dışında şimdide WhatsApp danışma hattı olarak virüsle ilgili bilgi desteği vermekte. 

WhatsApp danışma hattı telefon numarası 5418880184 ve rehbere kayıt ederek kolayça iletişime geçebilirsiniz. Tabi sıralamaya göre dönüş yapılmakta.

Mesaj attığınızda ilk cevap verilen mesaj otomatik yanıttır ve hattın sadece "COVID 19" için bilgi verilebileceği belirtilmekte. Sonrasında sohbet başlatılmakta.

Sizinle alakalı bir sağlık durumu varsa 1 olarak yazmanız isteniyor, yoksa sadece bilgi alacağım diyorsanız bu seferde 2 yazmanız yeterli. Bu işlemlerde geniş çapta bilgi dökümanı sunuluyor ve videolarla karşılaşıyorsunuz.

Uygulamayı boş yere meşgul ettiğinizde uyarı alabilir ve çok ileri gidildiğinde yasal bir süreç uygulanabilir. Bu hizmet özellikle hastaneye gidemeyecek durumda olanlar ve durumundan emin olmayanlar için önem arz edebiliyor. Virüse yakalananlar için gerekli yönlendirmeler yapıldığı bu hizmeti incelemenizi öneriyoruz. 

Günümüzde bilgi kirliliği almış başını giderken böyle hizmetler her alanda olması gerektiğini düşünüyoruz.

Corona WhatsApp hattı kullanımı

  • İlk açıldığında bilgilendirme mesajı açılmadı ise her hangi bir şey yazın
  • Ekran 1 ve 2 bilgisi açılacak
  • Yönlendirmenize göre size seçenek sunulacak
  • Örnek 2 yazdıysanız ilgili başlıklar açılacak
  • Alt bir başlık açıldı ise seçip m yazarak detaylarına ulaşacaksınız

Corona WhatsApp hattı kullanımıCorona WhatsApp danışma hattıCorona virüsü WhatsApp hattı

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 02:54
müşteri hizmetleri