Numara iptal olmadan önce WhatsApp silme

WhatsApp hesap silme işlemi bazılarına göre numara iptal olunca gerçekleşiyor. Lakin iş böyle değil eğer hesap kaldırmayı yapmadıysanız tekrar kullanılabilir.

Andronova

Yazıda hesabı tamamen kapatmak için ne yapmalıyım sorusuna yanıt olarak hazırlandı. Bazen özel sohbetlerin silinmesi için hesap kapatma işlemini düşünenler oluyor. Hatta daha ileri giderek numara değişimi dahi yapanlarla karşılaşıyoruz. Ama unutmayınız her şeyin geri dönüşü olabilir. Yazıda işlem yaparken aynı zamanda telefonda kalma olasılığına da dikkat edin. Kurtarma yazılımlarıyla silinen mesajlara erişim yapıldığını bizzat test etmiş biriyim.

Uyarı: Tüm hesap bilgileriniz ve WhatApp profiliniz silinir. Tüm gruplardan silinirsiniz. Telefondaki ve iCloud / Google Drive WhatApp yedekleri silinir?
 

İşlem uyarısı

Hesap silinirse geri alınamaz. Yanlışlıkla dahi yapsanız silinenleri geri alamazsınız. Verileri geri almak için ücretli / ücretsiz kurtarma programları bulunmaktadır. Genelde ücretli programları iş görmekte. Tabi %100 değil.

WhatsApp silersem geçmiş paylaşımlarım silinir mi?

WhatsApp hesabımı sil” özelliğini kullanılırsa hesap WhatsApp’ tan silinir. Bu işlem ile arkadaşlar WhatsApp kişiler listesinden ve WhatsApp gruplardan silinirsiniz. Aynı zamanda WhatsApp mesaj geçmişi ve WhatsApp / Google Drive yedekleri silinir.

Android telefonda WhatsApp hesap silme nasıl yapılır?

WhatsApp’ a dokunun ve sonra Menü> Ayarlar> Hesap> Hesabımı sil seçeneğine dokununuz. Cep telefon numaranızı uluslararası koduyla +905….. şeklinde yazıp “Hesabımı Sil‘ e dokunun.

  • Uygulamayı açın
  • Ana ekranda aşağıda yer alan “Ayarlar” bölümüne giriniz
  • Açılan seçeneklerden “Hesap” kısmına dokununuz
  • Çıkacak yerde sil ile işlemi başlatın

Numara iptal olmadan önce WhatsApp silme

WhatsApp hesap silme

WhatsApp hesap nasıl silinir

Hesap kapatma sorusuna cevap bulduğunuz yazımızda birde yanlışlıkla WhatsApp uygulamasını sildim ama hesabım açık kaldı nasıl kapatabilirim gibi soruya çözüm WhatsApp mail support@whatsapp. com


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 00:29

Andronova