Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme programı

Telefonda silinen WhatsApp mesajları geri getirmek için ne yapılmalı şeklinde sorulara cevap için yazıyı hazırladık. Yedek varsa geri yükleyerek çözüme ulaşılabilir.

Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme programı
müşteri hizmetleri

WhatsApp' a gelecek bir güncelleme ile artık yanlışlıkla silinen mesajları geri alma çok kolay olabilecek. Bu özellik ile silinen tüm veriler geri getirilebilecek. Bazen yoğun mesaj bildirimleri veya telefonda yeterli depolama alanı olmaması nedeniyle yanlışlıkla silinmiş mesajları daha sonra geri getirebilirsiniz.

Facebook ile akıllara düşen veri güvenlik sorunu WhatsApp içinde geçerli midir? WhatsApp silinen verileri kurtarma özelliği için henüz net bir açıklama yapılmadı. Verilerin saklanması neye göre yapılmakta bilinmemekte.

Önceki sürümlerde buna benzer bir durum vardı. Telefona gelen medyayı eğer açmazsanız yani indirmezseniz 30 gün içerisinde daha sonra tekrar görüntüleyebiliyorsunuz. İndirilen fotoğraf veya video daha sonra WhatsApp tarafından sunuculardan siliniyordu. 

Uyarı! Eğer yedekeleme açık değilse veya yedek almak için yeterli depolama alanı yoksa mesajları yedeği bulunmayacak. Mevcut verilerde silinecek. Yani paylaşımlar ve mesajlar...

WhatsApp mesajları kurtarmak için ilk yöntem yedeği geri yüklemek. Çözüm arz etmiyorsa sonrasında  programlarla denemek. WhatsApp' ta mesajları ve yapılan tüm paylaşımları geri alabilirsiniz. WhatsApp' da silinen mesajları geri almanız mümkündür. Bir ihtimal evet mümkündür.

WhatsApp silinen mesajları geri getirme

WhatsApp uygulamasını silip tekrar yükleyin. Yükleme tamamlandığında mesaj geçmişinizi geri yüklemek için ekrana uyarı gelecektir. "Geri yükle" seçeneğine dokunarak, silinmiş yada kayıp sohbetler, mesajlar, videolar, fotoğraflar ve diğer paylaşımlar geri gelecektir.

  • WhatsApp> Uygulama Menüsü (Ekranda aşağıya doğru kaydırarak) Ayarlar> Medya Ayarları> Sohbetleri yedekle.
  • Bazı uygulama veya programlar (Tenorshare) ile özellikle ücretli programlar WhatsApp dahil cep telefonda yer alan fotoğraflar, videolar, kısa mesajlar, takvim, notlar, rehber (kişiler) ve dosyaları kurtarabiliyor. Ama %100 sonuç veren var mı! net bir bilgiye sahip değilim.
  • WhatsApp kurtarma programı için EaseUS data recovery ve çok sayıda program denenebilir. Kurtarma işlemi telefonda kayıtlı ise geri getirilir ve verinin üstüne veri yüklenmediyse geri alınabilir.
  • WhatsApp uygulamasında cep telefonlarının genelinde yedekleme seçeneği, WhatsApp / Ayarlar / Sohbet ve Sohbet Ayarları / Konuşmaları Yedekle seçeneğini kullanarak yedeklemeyi geri alabilirsiniz.

Aşağıda resimli olarak iPhone telefondan WhatsApp yedek alma, manuel yedekleme ve otomatik yedekleme gibi seçeneklere yer verdik. Her hangi bir sorunda destek hattından yardım alabilirsiniz.

WhatsApp mesajları kurtarma

WhatsApp silinenleri geri getirme

WhatsApp silinen mesajları geri getirme

WhatsApp veri kurtarma

silinenleri yedekle kurtarma

WhatsApp silinen mesajları geri alma programı dışında ilk önce WhatsApp uygulamasını telefondan kaldırınız. Sonra uygulama resmi mağazasından WhatsApp' ı indirip kuruluma başlayınız. Kurulumda size eğer daha önce WhatsApp yedeği alınmışsa geri yüklemek için öneri seçeneği gelecek. Şu şekilde sohbet kopyası geri yüklensin mi şeklinde. Onay verdikten sonra en son alınan yedek geri yüklenecek.

Silinen mesajları geri alma süresi

WhatsApp' da yedekleme dosyaları 7 gün süresince saklanmaktadır. Yedekleme uzantısı /device/misc/whatsapp/backup. Paylaşımlar veya WhatsApp silindikten sonra, önerilerimizin dışında farklı bir şeyler yapmamanız önerilir.

BlackBerry cep telefonda WhatsApp hesabını manuel yedekleme veya otomatik yedek almak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. WhatsApp sohbetleri her sabah saat 04:00' da otomatik olarak yedekleme yapılmaktadır. Eğer telefonun hafızasında yeteri kadar yer varsa WhatsApp verileri dahili hafızaya kayıt edilir

Uygulamayı kaldırıp yüklediniz ama yedek yok diyenler için aşağıdaki programların denenmesi gerekiyor. Genelde ücretli olanlar verileri geri getirebiliyor. İnternetten tam sürümü yani full sürümleri var. Cracklı bu sürümlerde virüs olma ihtimali de olabiliyor. Aynı zamanda ürün geliştiricisi şirketle iletişime geçerek kurtarmak istediğiniz verilerin teyidini alarak satın almayı düşünebilirsiniz. Ücretsiz veri kurtarma programlarını da deneyiniz.

WhatsApp silinen mesajları geri alma

Silinen WhatsApp mesajları kurtarma programları

  • FoneLab
  • Comfy File Recovery
  • My Flash Recovery
  • Data Android Recovery
  • Disk Drill veri kurtarma programı

Bu programlar genel bizim tarafımızdan da denenmiş uygulamalardır. Bu yazılımlarla Windows 7, Windows 10, iPhone / iOS ve Android telefonlardaki verileri geri getirmeye çalışabilirsiniz. 

Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme programı

Veri kurtarma programlarının ortak özellikleri

Silinen mesajları getirebilme yanı sıra SMS' leri, rehberi, fotoğrafları, notları, videoları, e-postaları ve dosyaları geri almayı sağlıyor. 

Bir kişi ile yaptığınız yazışmayı sildiniz ve o an için önemsiz mesajlardan biriydi. Ama daha sonra önemli bir duruma gelebiliyor. Örnek mahkemelik yani yasal durumlarda. Bu durumda daha önce WhatsApp yedekleme hizmetini açtıysanız, WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklediğinizde size sohbet geçmişinin bir kopyasının olduğunu belirtiyor. Eğer yedek alma açılmamışsa bu seferde veri kurtarma programları devreye giriyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 18:40
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Sunay eroglu
Sunay eroglu - 1 yıl Önce

Vatsap yurtdisi hattim burda kapandi turkiyede ne yapabilirim

Hatta erişiminiz olması gerekiyor
Hatta erişiminiz olması gerekiyor @Sunay eroglu - 1 yıl Önce

Uygulamada hesap açıksa sorun yok değilse hiç bir şey yapamazsınız.

Şahın  karatas
Şahın karatas - 2 yıl Önce

Telefonu fabrika ayarına getirdim satsak mesajlarımı kaybettim nasıl geri getirebilirim

yusuf aydemir
yusuf aydemir - 2 yıl Önce

silinen sohbetleri geri istiyorum

Yazı içerisindekiler denenmesi lazım
Yazı içerisindekiler denenmesi lazım @yusuf aydemir - 2 yıl Önce

Denemeden bunun cevabını kimse veremez.

Alattin albayrak
Alattin albayrak - 2 yıl Önce

Mesajlari geri yukleyemiyorum

Ali Yıldırım
Ali Yıldırım - 2 yıl Önce

Ben teknolojiyi yakından takip eden bir adam değilim.7 ay önce silinen whatssap mesajlarını ben geri alabilirsem yolum açılacak gerçekler ortaya çıkacak bunu yapabilecek bir babayiğit yok mu

gizem
gizem - 2 yıl Önce

yazılan programların hepsi ücretli mi?

Fuat işlek
Fuat işlek - 3 yıl Önce

Whatsapp ı silip tekrar indirdiğimde daha evvel yüklediğim fotoğraf ve videoları göremiyorum yardımcı olurmusunuz

Diğdem
Diğdem - 3 yıl Önce

Sim kattım ile whatsap kurulmus kendim dogruladim yedeyi yok mesajlari nasil geri alabilirim sim kart uzerinden heri gelir mi

Hatice
Hatice - 3 yıl Önce

2016 yilinin ramazan ayinda bosandigim esimin watsaptan bana yazdigi msjlara ulasmak istiyorum msj sildim herhangi bi yedeklemede yapmadim. Watsabi sildim tekrar yukledim ama olmadi o msj ulasamadim. O msjlar cok lazim bana dava acicam delil olarak o msjlara ulasmam lazim. Yarimci olursaniz sevinirim. cvp bekliyorum

Erkan kara
Erkan kara - 3 yıl Önce

Boşanma davası açmak için gerekli tüm geçmişi Nasıl ulaşabilirim

Deniz çelik
Deniz çelik - 3 yıl Önce

Watsaptaki geçmişteki bütün sohbetlerimi geri almak istiyorum

Silinene mesajları geri alma
Silinene mesajları geri alma - 4 yıl Önce

Silinen arama kayıtlarına 2 yöntemle ulaşılabilirsiniz. Ama bu yöntemlerle %100 çözüme ulaşamazsınız. İlk yöntem whatsapp' ı silip yeniden yükleme. Yeniden kurulumda eğer yedek alınmışsa geri yüklemek için ekrana öneri gelecektir. İkinci yöntem ise veri kurtarma programları. Ücretsiz ve ücretli programlar bulunmakta. Ama genelde ücretli olanlar iş görmekte. Eğer satın alacaksanız almadan önce üreticisi ile iletişime geçiniz.

Melis
Melis - 4 yıl Önce

Merhaba Bana Watsaptan gelen arama kaydına nasil ulasabilirim.Benim için çok önemli lutfen

Filiz
Filiz - 4 yıl Önce

Merhaba ben özellikle 2016 da ki mesaj larımı geri istiyorum bu benim için çok önemli

kenan atakisiyev
kenan atakisiyev - 4 yıl Önce

eger yeni bir telfon aldiqsa ayni numara uzerinde yine geri gelirmi