Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme programı

Telefonda silinen WhatsApp mesajları geri getirmek için ne yapılmalı şeklinde sorulara cevap için yazıyı hazırladık. Yedek varsa geri yükleyerek çözüme ulaşılabilir.

Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme programı
müşteri hizmetleri

WhatsApp' a gelecek bir güncelleme ile artık yanlışlıkla silinen mesajları geri alma çok kolay olabilecek. Bu özellik ile silinen tüm veriler geri getirilebilecek. Bazen yoğun mesaj bildirimleri veya telefonda yeterli depolama alanı olmaması nedeniyle yanlışlıkla silinmiş mesajları daha sonra geri getirebilirsiniz.

Facebook ile akıllara düşen veri güvenlik sorunu WhatsApp içinde geçerli midir? WhatsApp silinen verileri kurtarma özelliği için henüz net bir açıklama yapılmadı. Verilerin saklanması neye göre yapılmakta bilinmemekte.

Önceki sürümlerde buna benzer bir durum vardı. Telefona gelen medyayı eğer açmazsanız yani indirmezseniz 30 gün içerisinde daha sonra tekrar görüntüleyebiliyorsunuz. İndirilen fotoğraf veya video daha sonra WhatsApp tarafından sunuculardan siliniyordu. 

Uyarı! Eğer yedekeleme açık değilse veya yedek almak için yeterli depolama alanı yoksa mesajları yedeği bulunmayacak. Mevcut verilerde silinecek. Yani paylaşımlar ve mesajlar...

WhatsApp mesajları kurtarmak için ilk yöntem yedeği geri yüklemek. Çözüm arz etmiyorsa sonrasında  programlarla denemek. WhatsApp' ta mesajları ve yapılan tüm paylaşımları geri alabilirsiniz. Bir ihtimal evet mümkündür.

WhatsApp silinen mesajları geri getirme

WhatsApp uygulamasını silip tekrar yükleyin. Yükleme tamamlandığında mesaj geçmişinizi geri yüklemek için ekrana uyarı gelecektir. "Geri yükle" seçeneğine dokunarak, silinmiş yada kayıp sohbetler geri gelecektir.

 • WhatsApp> Uygulama Menüsü (Ekranda aşağıya doğru kaydırarak) Ayarlar> Medya Ayarları> Sohbetleri yedekle.
 • Bazı uygulama veya programlar (Tenorshare) ile özellikle ücretli programlar WhatsApp dahil cep telefonda yer alan fotoğraflar, videolar, kısa mesajlar, takvim, notlar, rehber (kişiler) ve dosyaları kurtarabiliyor. Ama %100 sonuç veren var mı! net bir bilgiye sahip değilim.
 • WhatsApp kurtarma programı için EaseUS data recovery ve çok sayıda program denenebilir. Kurtarma işlemi telefonda kayıtlı ise geri getirilir ve verinin üstüne veri yüklenmediyse geri alınabilir.
 • WhatsApp uygulamasında cep telefonlarının genelinde yedekleme seçeneği, WhatsApp / Ayarlar / Sohbet ve Sohbet Ayarları / Konuşmaları Yedekle seçeneğini kullanarak yedeklemeyi geri alabilirsiniz.

WhatsApp mesajları kurtarma

WhatsApp silinenleri geri getirme

WhatsApp silinen mesajları geri getirme

WhatsApp veri kurtarma

silinenleri yedekle kurtarma

WhatsApp silinen mesajları geri alma programı dışında ilk önce WhatsApp uygulamasını telefondan kaldırınız. Sonra uygulama resmi mağazasından WhatsApp' ı indirip kuruluma başlayınız. Kurulumda size eğer daha önce WhatsApp yedeği alınmışsa geri yüklemek için öneri seçeneği gelecek. Şu şekilde sohbet kopyası geri yüklensin mi şeklinde. Onay verdikten sonra en son alınan yedek geri yüklenecek.

Silinen mesajları geri alma süresi

WhatsApp' da yedekleme dosyaları 7 gün süresince saklanmaktadır. Yedekleme uzantısı /device/misc/whatsapp/backup. Paylaşımlar veya WhatsApp silindikten sonra, önerilerimizin dışında farklı bir şeyler yapmamanız önerilir.

BlackBerry cep telefonda WhatsApp hesabını manuel yedekleme veya otomatik yedek almak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. WhatsApp sohbetleri her sabah saat 04:00' da otomatik olarak yedekleme yapılmaktadır. Eğer telefonun hafızasında yeteri kadar yer varsa WhatsApp verileri dahili hafızaya kayıt edilir

Uygulamayı kaldırıp yüklediniz ama yedek yok diyenler için aşağıdaki programların denenmesi gerekiyor. Genelde ücretli olanlar verileri geri getirebiliyor. İnternetten tam sürümü yani full sürümleri var. Cracklı bu sürümlerde virüs olma ihtimali de olabiliyor. Aynı zamanda ürün geliştiricisi şirketle iletişime geçerek kurtarmak istediğiniz verilerin teyidini alarak satın almayı düşünebilirsiniz. Ücretsiz veri kurtarma programlarını da deneyiniz.

WhatsApp silinen mesajları geri alma

Silinen WhatsApp mesajları kurtarma programları

 • FoneLab
 • Comfy File Recovery
 • My Flash Recovery
 • Data Android Recovery
 • Disk Drill veri kurtarma programı

Bu programlar genel bizim tarafımızdan da denenmiş uygulamalardır. Bu yazılımlarla Android platformu, Windows 10 ve iPhone için işlemler yapılabilir.

Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme programı

Veri kurtarma programlarının ortak özellikleri

Bir kişi ile yaptığınız yazışmayı sildiniz ve o an için önemsiz mesajlardan biriydi. Ama daha sonra önemli bir duruma gelebiliyor. Örnek mahkemelik yani yasal durumlarda. Bu durumda daha önce WhatsApp yedekleme hizmetini açtıysanız, uygulamasını kaldırıp tekrar yüklediğinizde size sohbet geçmişinin bir kopyasının olduğunu belirtiyor. Eğer yedek alma açılmamışsa bu seferde veri kurtarma programları devreye giriyor.

Whatsapp yedeklerini geri yüklemek isteyen kişinin öncelikle bir dosya yönetici uygulaması indirerek işe başlaması gerekmektedir. Dosya yöneticisi uygulamasında sdcard/Whatsapp/Databases dosyasını bulmalıdır. Geri yüklenmesi gereken verilerin kayıtlı olduğu SD karta bağlı olarak karşınıza çıkacak olan Dahili ya da Ana yedekleme seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Whatsapp yedeği geri yüklemek için yedekleme dosyası seçilerek işlem başlamaktadır. Daha sonra ilerleyerek seçenekleri takip ederek Whatsapp yedeği geri yüklenmektedir.

İşlemleri her birinin yapabileceği basit bir işlemdir. Bu sayede kişiler Whatsapp konuşmalarına ulaşabilmektedir. Whatsapp sık kullanılan bir uygulama olduğundan dolayı oldukça önemli olabilmektedir.

Whatsapp yüklendiği zaman ekrana gelen yedekleri geri yükle tuşuna basılmalıdır.

Mesajlar nasıl yedeklenir?

 • Uygulamanın ayarlarına alt kısımdaki çarkla girelim
 • "Sohbetler"
 • "Sohbet yedeği"
 • "Şimdi yedekle"

Yedekleme verileri siler mi?

Yedek alındıktan sonra bir önceki yedek silinir ve güncel yedek oluşur. Ama alınan depolama alanında yeterli yer yoksa yedekleme yapılmaz.

Whatsapp yedeklerini geri yükleme sırasında dikkat edilmelidir. Veriler bi an da silinerek yanlış bir adım atılabilmektedir. Bu açıdan en mantıklı yol uygulamayı silerek tekrar yüklemek olacaktır. Yedekleme esnasında başka bir sayfada gezinmek veya uygulamadan çıkış yapmak gibi hatalar yüzünden veriler geri yüklenemeden silinebilmektedir. Bu da verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açacaktır.

Veriler yazışmalar ve tüm Whatsapp üzerinden yapılan hareketler yedekleme tuşuna basarak yedeklenmiş olmak zorundadır. Aksi halde Whatsapp verilerine ulaşmak mümkün olamamaktadır. Bu yüzden Whatsapp konuşmaları yedeklemeyi unutmamak gerekmektedir. Yedeklenmeyen veriler geri yüklenemez.

WhatsApp yedek nasıl alınır?

Uygulamadan ayarlara giriniz ve sohbetler yazan yere dokunun. Sonra sohbet yedeğine dokunup ister şimdi yedek alabilr veya günlük, hafta veya aylık seçilebilir. Tüm sohbetlerinizi arşivlemek isterseniz ilgili seçeneği de kullanabilirsiniz.

WhatsApp yedek geri yükleme

WhatsApp yedeği geri yüklemek için daha önce yedekleme açık ve yedek alınmışsa WhatsApp uygulamasını kaldırdığınızda tekrar geri yüklediğinizde geçmiş sohbet yedeğinin olduğunu ve geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur. Yedek geri yüklenmiyorsa olası sorunlardan internet bağlantı sorunu (wifi ile yapılmalı), telefonda yeterli alan olmaması, doğrulama sorunu ve hesapla ilgili anlık bir sorun olabilir. Telefonuda kapatıp açınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 04:36
müşteri hizmetleri