Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

Telefona gelen fotoğrafı, video açtığımda ve durumları açtığımda WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil bulunamadı hatası nedir ne demek istiyor?

Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil
müşteri hizmetleri

WhatsApp' ta gelen videolar açmaya çalıştığınızda "Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil" diyen bir hatayla karşılaştınız mı? Bu durum bazen başkaların durumlarını açtığımda çıkıyor diyenlerde oluyor.

Medya dosyası dahili bellekte değil sorunu sizin telefonunuzdan bu medya dosyasının silindiği anlamına geliyor. İşleyiş nasıl oluyor? Örnek biri size bir video gönderdiğinde bu medya dosyası telefonun hafızasına kayıt ediliyor. Siz bunu ilgili kayıt yerinden silerseniz gönderilen bölümden görüntüleyemezseniz. Yani WhatsApp uygulamasından açmaya çalıştığınıza medya dosyasının dahili belleğinde olmadığını belirten hata mesajı ya da hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. 

Yukarıdaki belirttiğimiz dışında birde telefonda yeterli yer yoksa bu gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Ama alınan hata mesajı farklı olabiliyor. Bazı cihazlarında görüntüleme sorunu yaşanabilmekte. Bazı oynatıcı veya görüntüleme uygulamalarına ihtiyaç duyabilmekte. Bu nedenle yardımcı bir uygulama telefona yüklenebilir. Örnek MX player uygulaması.

Yeni güncel alınan hata 'Üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı lütfen yeniden göndermesi için ... ile iletişim kurun' olarak güncellendi.'

WhatsApp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

Gelen fotoğrafı veya durumları silmedim neden görünmüyor? Evet siz silmemiş olabilirsiniz. Lakin Android veya iPhone telefonda bakım uygulaması kullanıyorsanız bu uygulama önbelleği temizliyor. Yani siz her hangi bir görseli açtıysanız telefonda kayıtlıysa silmiş olabilir. 

Arkadaşın, birinin veya bir grubun durumunu göremiyorum veya durumu açtığımda bulanık görünüyor diyenler sorun yukarıdaki durumla alakalı.

Cihazda yüklü olan bakım programının işlem yapmaması için devre dışı bırakılmaso veya kullanılan bu programın ayarlarında WhatsApp kaldırılarak çözülebilir. Tabi tüm uygulamalarda bu seçenek olmayabilir.

Silinen medya görüntüsüne ulaşmak isteyenlerin kurtarmayla alakalı yazılımlara bakmalarını öneriyoruz.

Aşağıda hatanın resimli hali yer alıyor ve bu durumda olanların çoğunda uygulamadan kaynaklı sıkıntılarda çıktığı görülüyor. Bu nedenle beklemeniz gerekebilir ve genelde olmayan durumlarda aşağıdakileri denemenizi öneriyoruz.

 1. Başka görsel paylaşımlarla deneyin.
 2. Test sadece bir kişiyle sınırlı olmasın.
 3. Telefon ve uygulama kapat aç yapınız.
 4. İnternet ile ilgili sıkıntı olması durumlarında farklı ağlarla test edilebilir.
 5. Hesap kısmını açıp gizlilik seçeneklerini değiştirerek tetikleme yapmaya çalışın.
 6. VPN / DNS kulllanılabilir.
 7. Deneme imkanı varsa yedek bir telefonla denensin.
 8. Gönderilen video düşük boyutta olmasına özen gösterin.

whatsapp üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı

Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

Yazıdaki uyarı bazen genelinde olabilirken bazende kişide görülebiliyor. Örnek bir kaç sorunu aşağıda anlattık.

Üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı neden çıkıyor?

Bir kullanıcıların bir kısmında veya çoğunda görülebiliyor. Bu da uygulamada bir sıkıntı olduğunu gösterir. Diğer bir etken ise gönderilen medyanın açılırken karşı taraftan silinmesi.

Başka bir durumlada yakın bir zamanda karşılaştık. Kişi göndermiş ama yapılan paylaşım beklemede şeklinde bir mesajla ekranınızda kalabiliyor. Bu bekleme uzun süre kaldığını gördük ve çözümde tekrardan gönderilmesine kadar gidiyor.

 1. Telefonda önbellek silen bir uygulamanın yaptığı işlem.
 2. Karşı taraf sildi veya gönderdikten sonra karşı tarafa ulaşmadan internet bağlantısını kesti.
 3. İndirme zaman aşımından dolayı açılmaması.
 4. Cihazdaki uyumsuzluk sorunları.
 5. Uygulamaya yapılan bir güncelleme. (Eski bir sürümün kullanılması gerekebiliyor),
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 21:22
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Aygün
Aygün - 9 ay Önce

Whatsapp ta bana gelen resimleri açamıyorum resimler en azı 2 hafta önce gönderildi. Karşı taraf bana gönderdikten sonra kendi telefonunun galerisinden (whatsapp dan değil ) bu resimleri silerse böyle olur mu ?

Silinen video
Silinen video @Aygün - 9 ay Önce

WhatsApp' ta cihazdan alıyor ve o da cihazda bazen farklı bir başlıkla yer alabiliyor. Test için karşı taraf WhatsApp' tan videoyu oynatmaya çalışabilir ki olmayacaktır.

Ergün duran
Ergün duran - 1 yıl Önce

WhatsApp tan resim video izleyemiyorum nasıl izlerim

Yardımcı uygulama gerekebilir
Yardımcı uygulama gerekebilir @Ergün duran - 1 yıl Önce

Bir uyarı mı alıyorsunuz. Detay paylaşmamışsınız.

Ramo
Ramo - 1 yıl Önce

Hafızayı temizlemek için dosyalarim menüsünden birşeyler sildim simdi bu hatayi verdi üzgünüz dosya medya bellegi bunmamaktadir ne yapmalıyım

Medya bulunamadı sorunu
Medya bulunamadı sorunu @Ramo - 1 yıl Önce

Gelen fotoğrafları ve videoları ön belleğe alır sildiniz ve artık göremezsiniz. Önemli bir görsel ise veri kurtarma programlarıyla işlem yapılabilir.

Mezarcim
Mezarcim - 2 yıl Önce

Watsapta ki ses kaydı resim ve videolar açılmıyor. Medya dahili bellek te mevcut değil diyorlar. Nasıl geri getirebilirim

Verileri kurtarmada kullanılan programlarla
Verileri kurtarmada kullanılan programlarla @Mezarcim - 2 yıl Önce

Telefonda bir ön bellek uygulaması kullanmış olabilirsiniz veya Whatsapp medya temizliği...

Sıkıcı
Sıkıcı - 2 yıl Önce

Uygulama ner3de a

Gamze
Gamze - 3 yıl Önce

Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil diyor a 5 kullanıyorum 2016 yarımcı olur musunuz

Medya dosyası silindi
Medya dosyası silindi @Gamze - 3 yıl Önce

Bu görüntüler telefonda yer alır. Önbellek uygulaması kullanıldığında veya uygulama üzerinden temizleme yapıldığında görseller silinir...

Davut
Davut - 3 yıl Önce

Samsung galax j7 core telefonumda da hafızayı temizleyince whatsapp durum daki fotoğraflar bulanıklaşıyor ve bu dosya dahili belleğinizde mevcut değil yazısı çıkıyordu ayarlar uygulamalar whatsapp yi açın en altta izinler e girip ordan kayıt yerini kapatın ben iki aydır uğraşıyordum sonunda buldum...

Whatsapp durum fotoğraflar bulanıklaşıyor
Whatsapp durum fotoğraflar bulanıklaşıyor @Davut - 3 yıl Önce

Whatsapp verileri telefon önbelleğinde durur ve temizlendiğinde erişim yapılamaz. Yardımcı uygulama kullanıldığında whatsapp seçilmeyerek önbellek temizlenebilir.