WhatsApp 100 MB alan boşaltmanız gerekiyor sorunu

iPhone "saklama alanı dolmak üzere WhatsApp' ı kullanabilmek için 100 MB alan boşaltmanız gerekiyor" ne demek? Bazı mesajları ve fotoğrafları silmenize rağmen sorun devam ediyor.

WhatsApp 100 MB alan boşaltmanız gerekiyor sorunu
müşteri hizmetleri

iPhone saklama alanı azalıyor ve "Saklama alanı dolmak üzere WhatsApp kullanabilmek için 100 MB alan boşaltmanız gerekiyor" sorunu WhatsApp açılmıyor hale dönüştürüyor. WhatsApp açtığımda tekrar kapanıyor şeklinde bir durumla karşılaşanlar için bilgilendirme amaçlı hazırlanan yazımıza katılımlarınızı bekliyoruz.

100 MB boş alana ihtiyaç duyulduğu belirtilen bu mesaj uygulamanın kullanılamaz hale döndürüyor. Belirtilen bu dosya boyutu sorunu çözmeyeceğini belirtelim. Uygulamaların çalışması için geçerli olan boş alan her an dolabiliyor. Yani birden çok uygulamanın yüklü olduğu cihazda bu boyut dakikalar içerisinde dolabilir.

Önerimiz en az 1 GB boş alanınız olsun. Telefon yazılımının rahat şekilde çalışabilmesi için boş alana ihtiyaç duymakta. Anlık yapılan işlemler için yer almadığı taktirde hata mesajlarıyla karşılaşacağınızı belirtelim.

iPhone yer açmak istiyorsanız "Saklama alanı kullanımı" butonuyla devam edip gereksiz paylaşımları temizleyerek şimdilik idare edebileceğiniz dosya boyutlarına sahip olabilirsiniz. Sonrasında cihazın ayarlarından "Genele / iPhone saklama alanı" bölümlerine girerek yer kaplayan bölümlere bakabilirsiniz.

Bilgi: Silinen fotoğraflar ve videoların çöp kutusundan silindiğinden emin olunuz.

WhatsApp 100 MB alan boşaltmanız gerekiyor sorunu

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri