WhatsApp 2.19.60.26 profil fotoğrafı kaydetme engeli

WhatsApp 2.19.60.26 güncellemesi ile profil fotoğrafı kayıt etme engeli geliyor. Artık WhatsApp arkadaşlarınızın profil fotoğraflarını direk kayıt edemeyeceksiniz.

WhatsApp 2.19.60.26 profil fotoğrafı kaydetme engeli
müşteri hizmetleri

Binlerce kullanıcısı olan Whatsapp uygulaması, güncel formları ile kendini geliştirmeye hız kesmeden devam ediyor. İnternet bağlantısı üzerinden popüler mesajlaşma, anlık fotoğraf ve video paylaşımı aynı zamanda kaliteli görüntülü arama hizmeti sunan uygulamada yeni gelişmeler var. Şirket kullanıcılarına özel yeni güncel sürümlerle kusursuz hizmet vermeyi hedefliyor.

Çıkan güncellemenin kullanıcılardan olumlu ve olumsuz yorum alabilir. Ama biraz iyi gibi duruyor. Yazının tamamını okuduktan sonra, ya siz ne düşünüyorsunuz?

WhatsApp yenilenen sürümle profil resmi kayıt engeli 

Gelişmeye ve değişmeye devam eden Whatsapp, sürümünü 2.19.60.26'ya yükseltirken yeni özellikleri de beraberinde getirdi. Bununla birlikte daha önce var olan bir özelliği de kaldırdı. Neredeyse bütün Whatsapp kullanıcılarının genellikle kullandığı özellik artık yok. Bu sürümüne kadar Whatsapp kullanıcıları, profiline baktıkları diğer kullanıcıların profil fotoğrafını otomatik olarak cihazına kaydetmekteydi. Kişisel verilerin gizliliğine önem veren uygulama geliştiricileri bu özelliği kaldırdı. Artık diğer kullanıcıların profil fotoğrafı otomatik olarak akıllı cihazlara kayıt edilememektedir.

WhatsApp 2.19.60.26 profil fotoğrafı kaydetme engeli

Profil fotoğrafına kayıt engeli getirdikten sonra, görüntüleme hizmetinde de düzenleme yapıldı. Kullanıcılar profil fotoğrafını görmesini istemediği kişileri engellemenin dışında, rehberinden silerek de bu özellikten faydalanabiliyor.

Gizlilik ayarları bölümünde verilen komutlar sayesinde sadece istenilen kişilerin fotoğrafını görebilmesi sağlanıyor. Eğer bir kullanıcının profil detayı görüntülenmiyorsa bunun üç temel nedeni vardır.

1. Kullanıcı tarafından engel alınmıştır.

2. Kullanıcının telefon rehberinde bulunan kayıt silinmiştir.

3. Kullanıcı profil fotoğrafı kullanmıyordur.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 19:38