WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri

WhatsApp bağlanmıyor ve her hangi bir hata mesajı vermiyorsa konuyu iyi analiz etmekte fayda var. Yanlış bir işlem verilerin silinmesine veya giriş yapmanıza engel olabilir.

WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri
müşteri hizmetleri

Telefonun Whatsapp’a bağlanmayla ilgili bir sorun yaşanması genelde internet bağlantısı ya da cihazla alakalı bir sorundan dolayı yaşanabiliyor. Bunu gidermenin yollarında öncelikle internet erişiminin incelenmesi gerekiyor. Sık sık kopmaların olması ve yurt içi / dışı arızaların olma durumu incelenmesi gerekiyor.

Telefonun güçlü bir internet sinyalinin olduğuna emin olunmalıdır. Telefonun tarayıcısından bir web sayfası açılması gerekir. Web sayfasının yüklendiği ya da yüklenmediği kontrol edilmelidir. Eğer web sayfasının yüklenmesi gerçekleşirse bu telefonda internet bağlantısının olduğunu gösterir. Bu durumda telefon tekrardan başlattırılırsa sorun çözülmüş olur.

İlk önerimiz tahmini şu an için çoğu kullanıcının bu sorunla karşılaştığı. Yani sizden alakalı bir sorunun olmadığını belirtelim. Türkiye ya da dünyanın çoğu ülkelerinde bu hatayla karşılaşılabilir.

  1. "WhatsApp bağlanıyor" yazıyorsa mobil internetle bağlanılıyorsa hemen Wifiyle bağlanın sorun görülmeyeceğini düşünüyoruz. Biz Turkcell' den denedik 4.5G veya 3G' den yine durumun aynı olduğu ama modeme kablosuz bağlandığımızda sorunsuz işlem yaptığını gördük. Tabi Vodafone ve Türk Telekom' da durumu bilemiyoruz
  2. Sorun başkalarında yoksa telefon kapatılsın açılsın.
  3. Tarihin yanlış olmasından çok sayıda hatalar çıkabilmekte.
  4. DNS yöntemiyle sorun kalmayabilir.
  5. iPhone için ağ ayarının sıfırlamasıyla çözülebilir.
  6. Önbellek temizliği her zamanın ki tercihlerimizden.
  7. Kablosuzda görülen sorunda modemin kapatılması açılması.

WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri

WhatsApp bağlanmıyor çözümü

Whatsapp bağlantı sorununun devam etmesi durumunda ne yapılmalıdır sorusunu soranların, Google ve sosyal medyadan böyle bir sıkıntı var mıdır diye araştırması gerekiyor. 

Telefon öncelikle yeniden başlatılmalıdır. O an için en son sürümü ne ise güncellenme işlemi uygulanmalıdır. Telefonda bulunan ayarlar kısmına girilir. Ardından ağ ve kablosuz ağ kısmı açılmalıdır. Telefonun uçak modu açılıp kapatılmalıdır. Ardından telefonun ayarlar kısmı tekrardan açılarak ağ ve kablosuz ağ açılır. Hücresel ve SIM kısmı açılarak oradan hücresel veri açık duruma çevrilir. 

Telefon ayarlar kısmından ağ ve kablosuz ağ açılır. O kısımdan Wi-Fi kapatılıp açılır. Telefondan farklı birden fazla kablosuz ağına bağlanma denenmelidir. Telefon uyku moduna alınarak Wi-Fi kısmının açık kalması sağlanır. Wi-Fi yönlendirici kısmının tekrardan başlatılması sağlanır. Mobil sağlayıcı kısmına başvurularak APN ayarlarının doğru yapılandığından emin olunması gerekir. Durumların hepsinin tamamlanmasının ardından Whatsapp bağlantı sorunu ortadan kaldırılmış olur. 

Farklı bir cihazda denenmesi de önerilir. Unutmadan bu sorun Whatsapp kaynaklı da olabilir. Genelde bu şekilde bir durum söz konusu olur. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 18:43
müşteri hizmetleri