WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri

WhatsApp uygulaması bağlanmıyor ve her hangi bir hata mesajı vermiyorsa konuyu iyi analiz etmekte fayda var. Yanlış bir işlem verilerin silinmesine veya giriş sorununa neden olabilir.

WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri
müşteri hizmetleri

Telefonun Whatsapp’a bağlanma ile ilgili bir sorun yaşanması durumu internet bağlantısı ile ilgili ya da telefon ayarları ile ilgili bir sorun yaşanmasından dolayı kaynaklanır.

Whatsapp açılmıyor veya Whatsapp çalışmıyor. Whatsapp bağlantı olmuyor sorununu giderme yolları için öncelikle internet bağlantısının olması gerekir. Telefonun güçlü bir internet sinyalinin olduğuna emin olunmalıdır. Telefonun tarayıcısından bir web sayfası açılması gerekir. Web sayfasının yüklendiği ya da yüklenmediği kontrol edilmelidir. Eğer web sayfasının yüklenmesi gerçekleşirse bu telefonda internet bağlantısının olduğunu gösterir. Bu durumda telefon tekrardan başlattırılırsa sorun çözülmüş olur.

İlk önerimiz tahmini şu an için çoğu kullanıcının bu sorunla karşılaştığı. Yani sizden alakalı bir sorunun olmadığını belirtelim. Türkiye ya da dünyanın çoğu ülkelerinde bu hatayla karşılaşılabilir.

  1. "WhatsApp bağlanıyor" yazıyorsa mobil internetle bağlanılıyorsa hemen Wifiyle bağlanın sorun görülmeyeceğini düşünüyoruz. Biz Turkcell' den denedik 4.5G veya 3G' den yine durumun aynı olduğu ama modeme kablosuz bağlandığımızda sorunsuz işlem yaptığını gördük. Tabi Vodafone ve Türk Telekom' da durumu bilemiyoruz
  2. Sorun başkalarında yoksa telefon kapatılsın açılsın.
  3. Tarihin yanlış olmasından çok sayıda hatalar çıkabilmekte.
  4. DNS yöntemiyle sorun kalmayabilir.
  5. iPhone için ağ ayarının sıfırlamasıyla çözülebilir.
  6. Ön bellek temizliği her zamanın ki tercihlerimizden.
  7. Kablosuzda görülen sorunda modemin kapatılması açılması.

WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri

WhatsApp bağlanmıyor çözümü

Whatsapp bağlantı sorununun devam etmesi durumunda ne yapılmalıdır?
Telefon öncelikle yeniden başlatılmalıdır. Kapatıp, açma işlemi yapılmalıdır. Whatsapp uygulamasının en son sürümü ne ise güncellenme işlemi uygulanmalıdır. Telefonda bulunan ayarlar kısmına girilir. Ardından ağ ve kablosuz ağ kısmı açılmalıdır. Telefonun uçak modu açılıp kapatılmalıdır. Ardından telefonun ayarlar kısmı tekrardan açılarak ağ ve kablosuz ağ açılır. Hücresel ve SIM kısmı açılarak oradan hücresel veri açık duruma çevrilir. 

Telefon ayarlar kısmından ağ ve kablosuz ağ açılır. O kısımdan Wi-Fi kapatılıp açılır. Telefondan farklı bir Wi-Fi ağına bağlanması denenmelidir. Telefon uyku moduna alınarak Wi-Fi kısmının açık kalması sağlanır. Wi-Fi yönlendirici kısmının tekrardan başlatılması sağlanır. Mobil sağlayıcı kısmına başvurularak APN ayarlarının doğru yapılandığından emin olunması gerekir. Durumların hepsinin tamamlanmasının ardından Whatsapp bağlantı sorunu ortadan kaldırılmış olur. 

Farklı bir cihazda denenmesi de önerilir. Unutmadan bu sorun Whatsapp kaynaklı da olabilir. Genelde bu şekilde bir durum söz konusu olur. Whatsapp müşteri hizmetleri olmadığından iletişim mail adresi denenebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 15:57
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
mümin  ezer
mümin ezer - 2 yıl Önce

tc mümin ezer hesabima giriş yapamiyorum lutfen yardimci olurmusunuz

ı
ı - 2 yıl Önce

Sayfamla isyeri reklam sayfasını birlestirirken resim istedi bende ekledim resmiincelemeye aldılar sayfam acılmıyor yardimcı olursanız

Özlem komşuoğlu
Özlem komşuoğlu - 2 yıl Önce

Vatsapta durum dan galeriye giremiyorum ne sebep olmuş olabilir

Galeri açılmıyor
Galeri açılmıyor @Özlem komşuoğlu - 2 yıl Önce

Bir uyarı çıkıyor mu?

Emine ayaz
Emine ayaz - 2 yıl Önce

Vatsap bim silin di yeniden yukledim fakat numarami giriyorum 19 saat bekleyin diyo acil.destege ihtiyacim.var

Beklemeniz gerekiyor
Beklemeniz gerekiyor @Emine ayaz - 2 yıl Önce

Çok fazla deneme yaptıysanız engelleme aldınız.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Başka vapsaptaki msjlarimı sildirmek istiyorum


Teknoloji haberleri