WhatsApp Business nedir nasıl kullanılır

WhatsApp Business, internet üzerinden alışveriş ve firma çalışanlarının iş için kullanacağı yeni uygulama hizmetinin adı. İş yeri uygulama sürümü olarak biliniyor.

WhatsApp Business nedir nasıl kullanılır
müşteri hizmetleri

WhatsApp' ta tek hesap üzerinden hem kişisel hemde iş görüşmelerini artık ayırabilirsiniz. Şirket sahibi ya da çalışansanız ve bir grubunuz varsa WhatsApp Business hesabına taşınabilirsiniz. İş ile özel hayatınızı birbirinden ayırabilirsiniz. Mesai bittiğinde gelen mesajın kaynağını bilebilir ve isterseniz sessiz' e alabilirsiniz.

WhatsApp Business nasıl kullanılır?

WhatsApp Business indirip yükledikten sonra Whatsapp ayarlar bölümünden profilinize girip ve sağ üst tarafta yer alan kalem simgesini tıklayıp yeni Whatsapp ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Burada şirketin / firmanın bilgileri, telefon numaraları, sektör adı, internet web site adı ve iletişim e-posta hesabı eklenebileceğiniz seçeneklere ulaşacaksınız. 

WhatsApp Business nedir nasıl kullanılır

WhatsApp Business otomatik cevaplama

WhatsApp Business otomatik cevaplama nasıl yapılır? Dışarıda ya da mesainiz bittiğinde müşterilerilerden gelen mesajlara otomatik cevaplama sistemiyle cevap verebilirsiniz. Yani müşteriyi karşılayacak bilgi mesajı. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar / Away message bölümünden yapabilirsiniz. Çıkan seçeneklerde ilk işlem gidecek mesajı yazınız. İkinci işlem otomatik cevap sisteminin çalışacağı saatları girmeniz gerekiyor. Son işlem olarak bu özelliğin bitiş zamanını seçmek. 

WhatsApp Business, şu an test aşamasında olduğundan beta kullanıcısı olmanız gerekiyor. 

Beta Business apk dosyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırdığınızda "Test kullanıcısı ol" butonuna basıp işleme devam ediniz.

fobito.cdn.cubecdn. net/apk/67/whatsapp-business-fobito.apk

WhatsApp Business nedir nasıl kullanılır

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 19:32