WhatsApp çalma hesap hackleme komedisi

Ara ara WhatsApp ele geçirme yöntemleriyle alakalı sorular geliyor. Her alanda hesap çalmak için program var mı diyen meraklılar çok diyebiliriz.

WhatsApp çalma hesap hackleme komedisi
müşteri hizmetleri

Türkiye' de ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma programlarının başını çeken WhatsApp rakip tanımıyor. 7' Den 70' e kullanıcısı bulunan bir uygulama. Görüntülü arama, grup oluşturma ve kullanımı en çok tercih edilen özelliği. Sık kullanıma sahip olunan özelliği bazen başa bela olabiliyor. Bazı kullanıcılar sevgilim kiminle görüşüyor veya kiminle yazışıyor gibi durumlar için hackleme yöntemlerinin çok araştırıldığını düşünüyoruz.

Eşimin WhatsApp mesajlarını görmek istiyorum veya kız arkadaşımın mesajlarına bakma gibi çok sayıda aramalar yapanlara karşılaşabiliyoruz. Her hesap çalınabilir ama hacklenen WhatsApp değilde genelde telefon oluyor. WhatsApp gibi önemli uygulamaların açıklarını malum her hackler bulamaz. Peki birinin mesajlarını okumak mümkün olur mu?

WhatsApp hesap çalma

Şu noktayı aydınlatmakta fayda var. WhatsApp hackleme demek WhatsApp hesap çalma anlamına gelmiyor. Bir hesabı çalabilmeniz için kullanılan hattı ele geçirmeniz gerekiyor. Yani hat kolonlama gibi yöntemler yapılması gerekiyor. WhatsApp çalma denilen işlem hesaba erişim sağlama demek. Bu ise WhatsApp kullanılan telefona virüs bulaştırarak keylogger yerleştirmeyle yazışmalara erişim yapma veya ekran görüntüsüne erişmek demek. Evet bu yöntem olabilmekte. WhatsApp ne kadar güvenli olsa da uçtan uça şifrelensede telefona virüs bulaşırsa WhatsApp sohbetleri görülebilmekte.

Birinin WhatsApp mesajlarını nasıl okurum?

WhatsApp Web üzerinden mesajları görmek için bazıları web.whatsapp.com üzerinden erişim yaparak başkasının mesajlarını okudum diyerek sanki hesabı çaldığını göstermek ister. Bu bir nevi sosyal mühendisliğe girer. Mesajlarını okumak istediği kişinin telefonundan kodu okutarak bilgisayardan veya cep telefondan erişim yapar. Bu yöntem çok kullanılan yöntemlerden biri. Burada önemli olan kişinin telefonunu kullanabilmek. Tabi desen kilidi ve tuş kilidi yoksa ya da şifresini biliyorsanız. www.andronova.net

WhatScan for WhatsWeb ile birinin telefonuna sorunsuz erişim yapabiliyorsanız ama tabi ki ilgili kod taranarak işlem yapılıyor.  Bu programın nasıl bir çalışma yöntemi var diyenler için kısaca WhatsApp Web benzeri bir uygulama ve kolay bir arayüze sahip. En iyi tarafıda bu programa şifre koyabiliyorsunuz. 

Kurulumda size şifre ayarlamak istiyor musunuz diye soracak. Evet dediğinizde bir desen kilidi yani desen şekli belirlenmeniz istenecek. Eğer şifreyi daha sonra değiştirmek istiyorsanız yukarıdaki 3 çizgiye dokunup "Parola değiştir" seçeneğine dokunabilirsiniz. Desen kilidini kapatmak istiyorsanız şifreyi kapatmak için yine aynı yere girip "Şifre enable / disable" seçeneğini pasif yapınız. 

Uygulamayı telefon yazılımına göre resmi mağazadan indiriniz. Ama bazen bazı uygulamalar daha sonra yaptıkları güncellemelerden sonra mağaza tarafından olumsuz bir durum görüldüğünde mağazadan uygulama silinmekte. Sonrasında resmi olmayan mağaza kanallarından indirilmek zorunda kalınıyor.

  • Uygulamayı indirdiyseniz ekrana gelen yönergeleri uygulayıp WhatScan çalıştırınız.
  • Ekran kod okutma bölümü gelecek. Yazışmaları görmek istediğiniz kişinin telefonundan WhatsApp açılacak ve "Ayarlar" girip, "WhatsApp Web / masaüstü" yazısına dokunun.
  • Ekran QR kodunu göreceksiniz. Sonra mesajları okuyacağınız yani WhatScan uygulamasının olduğu telefondan bu kodu okutunuz.

Hepsi bu kadar. İşte WhatsApp çalma dedikleri yöntemlerden biride bu! www.andronova.net

WhatsApp çalma hesap hackleme komedisiWhatsApp hesap çalma

Yukarıdakilerin dışında bazı uygulamalar bulunuyor. Bunların çoğu ya sizin WhatsApp hesabınıza zarar veriyor yani verilerinizi çalıyor veya telefona virüs bulaştırıyor.  Bundan dolayı her duyduğunuz porgramı araştırmadan kullanmayınız. Sonra dün yediğin hurmalar meselesine dönmesin...

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 21:13