WhatsApp ekran kaydında ses çıkmıyor iPhone

WhatsApp ekran sesini kaydetmiyor iPhone' da yaşanan bir durumdur ve çoğunun neden kaydedilmiyor diye yazdığını görüyoruz. Sesli görüntülü kayıt var mı?

Andronova

WhatsApp görüntülü görüşmede ses kaydedilmiyor mu diyenleri duyar gibiyiz. Son günlerde bunu soran çok sayıda kişinin olduğunu düşünüyoruz ve özellikle iOS kullanıcılarının sorduğuna emin gibiyiz. Bizde bir kaç tane telefonla yaptığımız testin sonucunda bir türlü kaydın gerçekleşmediğini gördük. Sanırız daha önceki bazı sürümlerde olurken, ya WhatsApp tarafında ya da Apple tarafında yapılan değişikliklerle bunun önüne geçildi. 

Google aramalarının çoğunda hep aynı yöntemlerle karşılaşıyoruz veya uygulamaların önerildiğini görüyoruz. Çoğu zaten ücretli ve deneme olarak ya 7 gün ya da kısıtlı halde kullanım imkanı sunuluyor. Android sistemli bir cihaz için düşünürseniz parasız çok sayıda programın karşınıza çıkacağınızı belirtelim.

WhatsApp ekran kaydı nasıl alınır?

Softin’ in, DU ve AZ screen recorder adlı üç uygulamanın karşınıza çıkacağını düşünüyoruz. Biz iPhone XR ve 11 Pro Max üzerinde denediğimizde işe yaramadığını gördük. Kesin kanatimiz iki şirketten birinin veya ikisininde anlaşmalı olarak bu engellemeyi yaptığı yönünde.

 1. App Store üzerinden arama alanına “Ekran video kayıt / kaydedici” şeklinde aratırsanız karşınızı deneyebileceğiniz kadar uygulama çıkacaktır.
  • Yorumlardaki yazılanların önemi olduğunu tekrardan söyleyelim.
 2. Çıkanlardan yorumlara bakarak indiriniz. Önerimiz indirmeden önce eğer ödeme yöntemine ekli olan bir şey varsa kaldırmanız olacak. Yanlışlıkla satın almamanız için bunu yapmanızı öneririz.
  • Mobil şubede kartınızda internete aç / kapa seçeneğinin olduğunu belirtelim.
 3. Çıkan satın almayı atlamanız veya bekleyip çıkmanız için bir seçenek olacaktır.
  • Bir şeylere dokunmadan önce ekranda çıkanların hepsine dikkat ederek işlem yapınız.
 4. Yapılandırma alakalı ayarlar çıkıyorsa yapınız ve kaydı butonuna dokunun.
  • Burada görüntünün kalitesi, boyutu ve ses düzeyi gibi bir şeylerin çıkması mümkün.
 5. Bir arkadaşınızla görüntülü aramayı başlatınız.
  • Bunları çokca yapacağınızı düşünüyoruz.
 6. Çalışmaza ekranı kaydırıp ekran kayıt butonuna basınız. (Cihazın kendi özelliğini)

Dikkat: Demo seçeneği olanların bazılarında şu gün kadar parasız yazıyor ama kullanım için kart bilgilerinizi veya ödeme alanına yönlendirebiliyor. Bunu yapmamanızı öneriyoruz. En azından sanal bir k.kartını kullanın ve limit 0 veya işlemlere kapalı konuma getiriniz.

İncelediğimiz yazılımların temelinde yer alan özellikleri:

Uygulamaların açıklamasında genelde iPad içinde uyumlu olduğu belirtilmekte. Tabi kullanılan iOS versiyonunun uyumsuzluk göstermemesi gerekiyor.

Sesli yorumlar eklenebiliyor. Oynadığınız oyunlarda sesli kayıt özelliğinden yararlanılabiliyor. Çoğunda görüntünün HD kalitesinde olduğu vurgulanmakta. Sevilen wYouTube videolarından yararlanılabiliyormuş. Çoklu sosyal paylaşım seçeneği. Videolar için editör özelliğinin ekli olduğu belirtiliyor. 90 Derece açılı kayıtlar, metin ve çıkartmalar eklenebiliyor.

YouTube, Twitch ve Facebook üzerinden yapılan canlı yayınların kontrol merkezi üzerinden kaydı alınabiliyormuş. Hem mikrofonun hem sistemin sesleri kaydediliyor.

WhatsApp ekran kaydında ses çıkmıyor iPhone

WhatsApp görüntülü arama kaydında ses çıkmıyor mu?

iPhone kullanıyorsanız büyük ihtimal yakın sürümlü olanların hemen hemen hepsinde bu durum söz konusudur. Güvenliğin devreye girdiği durumlardan biridir. Geliştiricinin kullanıcıların özel hayatını ve gizliliğini ön planda tutarak, her kanaldan gelecek testleri engellediğini söyleyelim. Tabi bununda yolu farklı bir cihazdan sesin kaydedilmesi olacak.

Deneyeceğiniz iki üç yöntemden bahsedeceğiz. Birincisi kulaklık kullanarak denemeniz. Bir dönem bazı modellerde görüşme esnasında ses karşıya gitmiyordu ve biz bunu önerirdik. İkinci olarak eski modellerden deneme yapmanız. Üçüncü karşı tarafın cihazı Android tabanlı olması. Samsung olur veya Xiaomi / Redmi ayrı ayrı deneyelim. İki cihazına iOS olmamasında özen gösteriniz.

Premium olan programların işe yarayabileceğini söyleyen paylaşımlara dikkat edelim. İlla denemek istiyorsanız, limiti 1 TL olan sanal bir kartı ekleyin ve deneme önerisinden yararlanınız. Bedava belirtilen günden sonra karttan otomatik haftalık veya aylık ücret alınmaya çalışacak ama bu mümkün olmayacak.

WhatsApp ekran sesini kaydetmiyor iphone


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 01:15

Andronova