WhatsApp engellediğim kişi beni görebilir mi?

WhatsApp engellediğim kişi beni görür mü veya engellediğim biri beni görüyor diyenlerde olası sorunun ne olduğunu tahmini olarak yazmak istedik.

Andronova

WhatsApp‘ ta birini engellediğinizde, kişi size mesaj gönderdiğinde ulaşmamış gibi gri renkte tik işareti görülür ve profiline baktığınızda boş görülebilir. Mesaj gönderildiğinde eğer bir tik işareti çıktıysa karşı taraftan mesaj çıktı anlamına gelir. Ama ikinci tik işareti çıkmadıysa mesajın ulaşmadığı anlamına gelir. Aynı zamanda son görülme zamanı görülmez. Alternatif olarak aşağıda ilişkili haberler kısmında hesap gizleme haberlerini inceleyebilirsiniz.  

Engellediğim kişi beni görüyor gibi bir durum varsa o zaman üçüncü bir parti uygulamadan yararlanıyor olabilir. Çok nadir belki çalışan bir yazılım olabilir ama farklı bir yol da izliyor olabilir. Normalde kişiye baktığınızda bir çok seçeneği göremezsiniz. Size mesaj atıyor diye sorarsanız farklı bir platform kullanıyor olabilir.

  • WhatsApp uygulamasını açınız ve ayarlara geçiniz.
  • Hesap / Gizlilik / Engellenenler adımlarını izleyiniz. 
  • Kişileri de aynı yerden görebilir ve engellenen kişiyi listeden kaldırabilirsiniz.

WhatsApp engellediğim kişi beni görebilir mi?

Problemla karşılaşanların güncellemeleri kontrol etmeleri, çıkan sürümden yapıyorsa eskisine dönülmesi ve başka cihazla test edilmesini de öneriyoruz. 

WhatsApp engellenenler 2016

İnternette dolaşan bazı reklamlarda gizli hesapların nerede olduğu ve gizli olan şeylerin görüldüğü yönünde tanıtımla karşılaşıyoruz. Burada son görülmesi kapalıysa gibi şeyleri görmeyi sağlayan programlar çıkabilir. Yasal bir dayanağınız var mıdır diye soranlar olursa evet gerçekliği varsa ve ispat edebiiyorsanız suç duyurusunda bulunabilirsiniz. 

Konuyu araştırmanız için önemsiz cihazdan mevcutta olan uygulamaları test edebilirsiniz. Onay gerektiren işlemlerden uzak durunuz. Numarayla doğrulama istekleri ve işlemlerde kart bilgisi isteme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ücretsiz kullanım için kayıtta bazen isteyebiliyorlar. Biz burada sanal kart kullanılmasını öneriyoruz. Limit 0 veya 1 TL yapıp işlemi yapabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 00:10

Andronova