WhatsApp eski numaradaki yedeği yeni numaraya aktarma

WhatsApp eski numara yedeğini yeni numaraya aktarma işlemi için nelerin gerektiğini açıkladığımız yazıda göreceli durumlar yer alıyor. Yeni numaraya yedeği aktarma detayına bakalım.

WhatsApp eski numaradaki yedeği yeni numaraya aktarma
müşteri hizmetleri

Whatsapp eski telefon numarasının yedeğini yeni numaraya nasıl aktarılır diye soranlar için daha önce dolaylı yolla hazırladığımız makalelere bir yenisini ekledik. Eski numaranın yedeği yeni numaraya taşıma işleminde eski telefon numarasına erişiminiz olması gerekiyor. Yoksa işleminiz çok zor olabilir. Tabi daha önce yardımcı bir programla yedek almadıysanız.

Bazıları Google Drive ile Whatsapp' ın yedeğini alıyor ve Whatsapp' tan numara değiştirmeden eski numarayı iptal ediyor. Alınan yedek numara üzerinden ise işlem yapamayacaksınız. Ama e-postaya bağlı programla geri yüklemeyi uygulama kurulumu yapıldıktan sonra deneyebilirsiniz. Bazı programlar eski telefon yedeğini yenisine aktarabiliyor.

Whatsapp' ta yer alan veri aktarma bilgisini aşağıda bulacaksınız. Merak edilen ve sorunlarınızda iletişim gerektiren durumlar için geliştiriciye mail atmanız önerilir.

WhatsApp eski telefon yedeğini yeni numaraya aktarma

Eski numaradan:

  1. WhatsApp'ı açın.
  2. Menü tuşuna basalım ve "Ayarlar / Hesap / Numarayı değiştir" yapınız.
  3. Eski telefon numara alanına eskisini yazınız.
  4. Yeni olana yeni telefon numarası bölümüne giriniz.
  5. Yeni hatta gelecek doğrulama kodu kuruluma kullanınız
  6. Eğer sohbet geçmişi aktarımını yapmak isterseniz o zaman, "Menü / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet yedeği / Yedekle"

Yeni numaradan:

  1. Mesaj yedeğini Google Drive kullanılarak yapılmadı ise, yedekleme aktarımızı elle yapabilirsiniz.
  2. Uygulama kurulsun
  3. Yeni numara doğrulansın.
  4. Yedeklemeyi geri yükleyelim.

Whatsapp numara değiştirmeyi kullandığınızda, profil hesap bilgileri, gruplar ve hesap ayarları yeni numaraya taşınır. Değiştirme onayı verildiğinde eski numaradaki tüm sohbet geçmişinin silindiğini belirtelim.

WhatsApp eski numaradaki yedeği yeni numaraya aktarma

Yedek taşımada telefon model faktörü?

Örnek iPhone kullanıcısında iCloud hesap bilgilerinin kullanılması yeterli olabiliyor. Yeni telefona geçişlerde bazen işe yaramayabiliyor ama genelinde bu şekilde kullanılmakta. Android' de ise (Samsung / Xiaomi) telefonun kendi yedekleme yazılımıyla bir ihtimal mümkün olabilir. Bazı yedek aktarma programlarınında denenmesi gerekebilir. Bu durum bir Huawei' de farklı Oppo ve Vivo' da farklılık gösterebilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 22:26
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri