WhatsApp girmeden mesaj gelmiyor

Telefon ekranına Whatsapp bildirimleri gelmiyor iPhone' a ve Whatsapp'a girmeden mesaj gelmiyor. Bu sorun birde mesaj sesi gelmiyor Samsung şeklinde çözüm aranıyor.

WhatsApp girmeden mesaj gelmiyor
müşteri hizmetleri

Mesaj bildirimi ekrana gelmiyor, bir hata değil veya sorun değil. Yanlışlıkla kapatılan bildirim seçeneklerinden kaynaklı bir durum. Samsung veya Huawei, Xiaomi gibi Android telefonda mesaj sesi gelmiyor sorunu için anlattığımız yazımızda birde iPhone için resimli anlatım ile kesin çözümü bulacağınız.

Eskiden arada bir ve şimdilerde bir kaç kişide karşılaştığımız bildirim mesajları gelmeme sorunu için bir çözüm yazısı hazırlamak istedik. Olurda yine gelmiyorsa telefonun modelini yazarak yorum atınız. Geri dönüşlerimiz yine yorumla olacak ve gün içerisinde dönmeye çalışacağız.

Bildirimler bazen rahatsızlık verebiliyor. Uygun olmayan ortamlarda veya uyurken rahatsız edebiliyor. Bazıları bilerek veya bilmeyerek bunları önlemek için bildirimleri kapatıyor. Sonra yaptığını unutuyor ve bildirimler görülmüyor yada bildirimleri göremiyorum şeklinde arayışa giriyor.

WhatsApp mesaj bildirimi gelmiyor

Yapılan aramalardan bazılarını sıraladık. Bunların tümünün yanıtını yazı devamında bulacaksınız. İşlemi yaptıktan sonra hala görünmüyorsa o zaman cihazı kapatılması belki çözüm getirebilir.

 • Whatsapp bildirim gelmiyor iPhone
 • Whatsapp bildirim sesi gelmiyor
 • iPhone Whatsapp bildirim simgesi görünmüyor
 • Whatsapp'a girmeden mesaj gelmiyor Samsung
 • Whatsapp bildirim sayısı gözükmüyor Android

Telefonda genel bildirim kısıtlaması yoksa ilgili uygulama bildirim ayarının kapalı olduğu anlamına geliyor. Bazende telefona yüklenen bir uygulama örnek virüs koruma için kullanılan uygulamanın bildirimleri engellediği de görülmüştür. Yüklendikten sonra kurulum sırasında sunulan seçeneklerde yer alan bildirim engeli açık veya kapalı olarak sunulabiliyor. www.andronova.net

WhatsApp'a girmeden mesaj gelmiyor iPhone mu?

Gelen mesajın bildirimi iPhone gelmiyorsa veya mesaj sesi geliyor ama mesaj simgesi görünmüyorsa aşağıdaki adımları uyguladığınızda sorun çözülecek.

 1. He zaman olduğu gibi "Ayarlar" bölümüne girin
 2. "Bildirimler" bölümüne geçiniz
 3. İlk seçenekre "Önizlemeleri göster" kısmına girin. "Her zaman" işaretli olsun
 4. Tekrar bildirimlere dönün ve aşağıda uygulamalar arasında Whatsapp' ı bulun
 5. Whatsapp' a girdiyseniz "Bildirimlere izin ver" açın
 6. "Sesler ve işaretler" açın
 7. En altta "Whatsapp bildirimleri ayarları" dokunun
 8. Size Whatsapp uygulamasının bildirimlerini açacak ve buradaki ayarları kontrol edin

WhatsApp girmeden mesaj gelmiyorWhatsApp bildirimleri gelmiyor iphoneWhatsApp bildirimleri gelmiyor iphone 7WhatsApp bildirimleri gelmiyor iphone 8

WhatsApp'a girmeden mesaj gelmiyor Samsung

Örnek görüntüler Samsung Galaxy Android 9.0 telefondan alındı. Android 10 veya Android 8.0 olan modeller içinde büyük ihtimal aynı sıralama geçerli olabilir.

 1. Yine "Ayarlar" açılacak
 2. "Bildirimler" giriniz
 3. "Uygulama simge işaretleri" açık olsun
 4. "Rahatsız etmeyin" kapalı olsun
 5. "Durum çubuğu" altında yer alan "Whatsapp" yanındaki buton açık olacak 

WhatsApp'a girmeden mesaj gelmiyor SamsungWhatsApp bildirim mesajı gelmiyor Samsung

Yapılan işlemler farklı telefon markalarında ayrı yerlerden yapılmakta. Ama mantığı aynı olduğundan bu görseller işinizi görecektir. Huawei, Vestel veya LG modeller için işlem yapamazsanız bize ekran görüntüleriyle iletiniz. Uygulama geliştiricisine sorunu anlatmanız için Whatsapp müşteri hizmetleri yazısına bakınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 19:08
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri