WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor

WhatsApp görüntülü arama yaparken ses karşı tarafa gitmiyor veya görüntü gidiyor ama ses gitmiyor şeklinde sorun çıkanlarda donanımda değişim gibi çözüm sunulabilir.

WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp görüntülü aramada ses gitmiyor sorunuyla şahsen 3 cihazda karşılaştım. Çoğunlukla iPhone 5, iPhone 5s ve yanlış hatırlamıyorsam iPhone 6' da görülen ses sorunu hala devam etmekte. Yazımızda önce uygulamayla alakalı kısa bir açıklama yapacağız ve sonrasında bu hatayla alakalı yapılabilecek işlemleri sıralayacağız.

Öncelikle kısa bir tanımlama ve çözümde neler yapılacağından bahsedeceğiz.

 1. Uygulamada güncellemeden sonra çıkabilir.
 2. Telefon yazılımının yetersizliği veya uyumsuz bir durumunda görülebilmekte.
 3. Mikrofonun değiştirilmesi çözüm getirebiliyor.
 4. Cihazın formatlanması.
 5. Sıfırdan yazılım atma.
 6. Hiç bir işlem yapmadan kulaklık kullanmak yeterli gelebilir.

WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor

WhatsApp görüntülü arama ses neden gitmiyor

WhatsApp' ta görüntülü arama yaparken karşı tarafın görüntüsü ve sesi size sorunsuz geliyor ama sizin sesiniz gitmiyorsa tahmini telefonla Whatsapp arasında yazılım uyumsuzluğu bulunmakta. Bu sorun çoğunlukla iOS iPhone cep telefonlarda görülmekte.

Peki iPhone 7' de ve iPhone 8' de görüntülü aramada sorun çıkmıyor mu diye merak edenlerden veya başınıza geldiğini söylüyorsanız o zaman belki bu durum bir ilk olabilir. Pek bu şekilde bir durumla karşılaşmadık ama testlerde soruna geçici bir çözüm bulduk.

Sorun çoğunlukla iOS telefonlarda çıktığını gördük ve hem uygulama geliştiricisi ile iletişime geçenleri hem de Apple ile iletişime geçerek sorunu iletenlerin sorusuna net cevap vereni pek görmedik.

WhatsApp görüntülü aramada ses gitmiyor çözümü

WhatsApp' ta görüntülü konuşmada sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa ya da karşı tarafın sesi gelmiyorsa aşağıdaki adımları deneyiniz. Bu adımlar çözüm sağlamazsa büyük ihtimal sıfırdan yazılım yüklenmesi gerekiyor. Ama hiç uğraşmayın kendinize iyi bir kulaklık alıp devam edin. Evet yanlış duymadınız kulaklıkla görüntülü aramada ses karşı tarafa gidiyor.

 • Whatsapp uygulamasını kaldırıp cihazın ön belleğini temizleyiniz. Temizleme uygulaması kullanabilirsiniz.
 • Tekrar uygulamayı yüklediniz ve sorun varsa cihazda farklı bir hattı takıp deneyiniz.
 • Whatsapp' tan çıkış yapıp tekrar giriş yapıp deneyiniz.
 • Whatsapp izinlerini kontrol ediniz.
 • Üçüncü parti uygulamalarını deneyiniz. Bazı uygulamalarda tüm sosyal ağları ve Whatsapp' ı bir uygulama üzerinden çalıştırma bulunmakta.
 • Sıfırdan işletim sistemini yükleyiniz. Yani güncelleme değil sıfırdan.
 • Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Son öneri kulaklık ile kullanınız.
 • Boşuna servislerin kapısını çalmayınız. Bu sorun servislik bir durum değil. Ama mikrofonu değiştirip çözüldü diyenle de karşılaştık.

sesim neden gitmiyor

iphone sesim gitmiyor

Ses gitmeme sorunu tüm telefonlarda çıkabilir

WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor ise önerdiğimiz adımları deneyerek iletişim için yorum bırakabilirsiniz.

Sorunun çözümü olacak telefonlar LG, Sony Xperia X / Z serisinde, Huawei, Asus Zenfone, Android One, Samsung Galaxy S3, S4, S5, S6, Galaxy S7, Galaxy S8 / Edge, Galaxy A1, A2, A3, A4, Galaxy A5, Galaxy A6, Galaxy A7, Galaxy A8, Galaxy J1, J2, J3, J4, Galaxy J5, Galaxy J6, Galaxy J7, Oppo, Honor ve Xiaomi cihazlar için geçerlidir.

Uygulama, Türkiye dahil dünya genelinde çoğu ülkede en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olma özelliğini sürdürüyor. Hatta git gide büyüyor ve internet olan tüm telefonlarda yüklü dahili bir uygulama gibi olmayı başardı. Cep telefonu ve interneti olan çoğu kullanıcının telefonunda Whatsapp uygulaması bulunmakta. Aktif olarak her yaştan kullanıcısı olan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok sayıda yeniliğe ulaştı.

WhatsApp' ın en büyük yeniliği tabi ki görüntülü arama oldu. Yıllarca sitemizde bu yeniliğin çoktan gelmesi gerektiğini bahseden çok sayıda haber yayınladık. Facebook, kendi uygulamasında çoktan bu hizmeti verirken neden WhatsApp' ta vermediğine yer vermiştik. Sözün kısası bu uygulamada görüntülü arama kullanıcılar için büyük önem arz etmekte.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 22:49
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
köksal Kahriman
köksal Kahriman - 9 ay Önce

Oppo ax7 kullanıyorum benimde sorunum aynı görüntülü görüşmeler de sesim gitmiyor servise götürdüm ama hiçbir şey yapmadılar 6 aydan beri böyle sıkıntı yaşıyorum servise gittiğim halde sorunumu çözmediler bana yardımcı olursanız sevinirim

Fırat
Fırat - 1 yıl Önce

Sesim görüntülü aramada karşıtarafa gıtmıyor lütfen bır cozum bulun

Sinan bulgan
Sinan bulgan - 1 yıl Önce

Whatsapp sesim karşı tarafa gitmiyor. Her şeyi yaptım ama yinede gitmiyor mikrofon ayarlarına baktım programı kaldırıp tekrar yükledim fayda etmiyor napabilirim teşekkürler

Ses gitmemesi
Ses gitmemesi @Sinan bulgan - 1 yıl Önce

Mikrofon kullanıldığında sorun var mı?

İdris kuru
İdris kuru - 3 yıl Önce

Selam benim ipone 6 da wapsap yada mesencirdan göruntulu aramada sadece ses karşi tarafa gitmiyor ama normal aradiğimda ses gidiyor bu konuda nasil yardimci olabilirsiniz kisa surede donuş yaparsaniz sevinirim

iPhone 6 whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor
iPhone 6 whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor @İdris kuru - 3 yıl Önce

Bu sorun bazı telefonlarda çıkmakta. Nedeni yazılımsal uyumsuzluktan. Sıfırdan yazılımın yüklenmesi gerekiyor. Kulaklıkla denediniz mi?

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Cihazım 6s bugün cihazımda WhatsApp üzerinde görüntülü aramada karşı tarafa sesimin gitmemesiyle problem yaşıyorum. Kulaklık takınca sesim gidiyor fakat kulaklığı çıkarınca herhangibir ses hiçbirşekilde gitmiyor. WhatsApp programını cihazımdan kaldırıp tekrar yükledim cihazı kapatıp tekrar açtım uygulamadan mikrofon ve kamerayı etkisiz yapıp tekrar etkinleştirdim ama olmadı bana yardımcı olursanız sevinirim

murat
murat - 3 yıl Önce

Sorun SD karttan da kaynaklanıyor S7 edge kullanıyorum ve SD kartı çıkartınca sesim gidiyor.

Gökhan
Gökhan - 3 yıl Önce

Merhaba samsung c7 telefonum da WhatsApp. Viber. Tango vb. Uygulamaların hepsinde sesim karsıya gec gıdıyor. Kulaklık taktım durum yine aynı mobil veri veya evdede aynı sorunu yaşıyorum. Başka telefonla denedim hatta mi sıkıntı diye sıkıntı telefon da. Çözümünü nedir bunun aceba. Uygulamayı tekrar teker kurdum telefonu resetledim yine de olmadı.

iphone 6s
iphone 6s - 3 yıl Önce

Görüntü var ama ses gitmiyor facetime da ses gidiyor ama whatsapp facebook vb uygulamalarda ses gitmiyor yazılım yükledim sıfırdan kurulum yaptım sonuç aynı

Nagihan
Nagihan - 3 yıl Önce

Görüntülü aramada ses karşı tarafa gitmiyor yardım lütfen

Elcin
Elcin - 3 yıl Önce

Her weyi yapdim ama sesim yine gitmiyo iphone 6s kullaniyorum ios 11 e kecdikden sora sesim gitmiyo ama facetimnen aradikda goruntulu gidiyo gayet guzel calisiyo bi duzeltin bunu

Bülent oruc
Bülent oruc - 3 yıl Önce

Görüntülü aramada ses karşı tarafa gitmiyor


Teknoloji haberleri