WhatsApp grup otomatik mesaj silme özelliği

WhatsApp' a gelecek bir yenilikle artık grup mesajlarında otomatik silme zamanını ayarlayabileceksiniz. 1 saat sonra veya 1 gün sonra gibi seçenekler bulunuyor.

WhatsApp grup otomatik mesaj silme özelliği
müşteri hizmetleri

Karanlık mod ile bu aralar gündemde olan WhatsApp' a yeni bir özellik gelmek üzere. Ortaya çıkan görüntülerde WhatsApp grup mesajlarına otomatik silme özelliği geldiğini gösteriyor. Beta testlerinin sürdüğü yeni özellikle artık grup yöneticileri ayarladıkları zamanlamada mesajlar silinecek.

Mesajlar 1 yıl sonra, 1 ay, 1 hafta içinde, 1 gün veya 1 saat içerisinde otomatik silme özelliği son kullanıcıya 2020' de ulaşacak. Mesajları otomatik kaldırma 2.19.275 sürümüyle ortaya çıktı.

Özellike iPhone kullanıcılarının Beta olarak bireysel kullanıcılarda mesajları silmeden önce ne kadar süre kalacağını belirliyor.

Yeni özellik cihazlarda fazla depolama alanına neden olmasını önlemek için yardımcı olacak. Bireysel ile grup arasında şu an yeni özellikta farklılıklar var. Geliştirici grup için daha gelişmiş seçenekler sunmakta.

Grup yöneticisinin yaptığı ayarlamada isterse atılan bir mesaj 1 saat sonra silinebilir. Aşağıdaki resimlerde grup ayarlarında mesajları si seçeneğinden işlem yapabiliyorsunuz.

WhatsApp grup otomatik mesaj silme özelliği

WhatsApp otomatik mesaj silme

Bende böyle bir şey çıkmadı veya çıkmıyor şeklinde yazanların kontrol etmeleri gerekn bir keç yer olacağını söyleyebiliriz. Örnek kullandıkları telefonun çıkan versiyonu destekliyor mu ve uygulama güncel mi?

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 23:45