WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma

"Çalınan WhatsApp hesabını geri alma" sorununa bu yazının bir çözüm taşıyacağını düşünüyoruz. Tabi karakola giderek şikayetinizi yapabilirsiniz. İletişimi yorumla sağlayın.

WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma
müşteri hizmetleri

"Whatsapp hesabım çalındı" sıkıntınızın ne kadar büyük olduğunu tahmin edebiliyoruz. Hele birde iş alanında sık kullanıyorsanız daha büyük sorunların doğması mümkün. Kurtamak için yapılan işlemlere hesabı güvene almak demektir. Hesap klonlandığı ve web üzerinden kullanıldığında incelenmeye alınabilir. 

Bir diğer Whatsapp çalma yöntemi ise telefona keylogger yerleştirilmesi. Whatsapp virüs bulaşınca görülen bu sorun için aşağıdakiler yapılırken birde cihazda temizlik yapılması gerekiyor. Öneri Whatsapp hesabını başka telefondan açıp sonra virüslü telefonda ya temizleme ya da formatlama ile tekrar kurulumun yapılması gerekebilir.

Android kullananlarda daha fazla güvenlikte sorun görülmekte. Açık bir kod yapısı nedeniyle güvenlikte her zaman bir sorun çıkabilir. iOS yani iPhone kullananlarda daha az sorun görülebilir. Kapalı kaynaklı sistem olma özelliğine sahip.

WhatsApp hesap kurtarma ve koruma;

  • Telefonda Whatsapp yüklü mü evet ise o zaman uygulama ayarında web ile girişten oturumları sonlandırın.
  • Uygulamayı bir başka cihazda doğrulamaya çalışarak alınacak uyarıya göre yöntem izleyin. Telefonun güvenli olmadığını düşünüyorsanız formatlayınız.
  • Whatsapp uygulamasını cihazınızdan kaldırın sonra yeniden yükleyin. Bu işlem yeniden bir doğrulamadan geçileceği için diğer oturumları iptal edecek
  • Çok sıkıntı çekmek istemiyorsanız geliştiriciye hesabın güvene alınmasını veya iptal edilmesini rica edebilirsiniz. Bunun için [email protected] adresini kullanabilirsiniz

Whatsapp' ın kullanıldığı telefonda güvenlikten emin olunuz. Buradaki sorun telefonda yetersiz güvenlik olması veya birinin cihazınızı kullanması. Cihazın virüs uygulamasından yararlanmaması ve her uygulamanın cihazda kullanılmasından dolayı büyük problemler yaşanabiliyor. Mağazadan dahi indirilen uygulamalarda bazen güvenlik zafiyetinin görüldüğü raporlanmakta.

WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri almaWhatsapp hesap kurtarma

WhatsApp güvenlik seçeneklerini açın;

  • 2 Adımlı doğrulamayı açınız
  • Telefonun parmak iziyle okuma özelliği varsa bunu Whatsapp' tan açınız. Gizlilikte ekran kilidi yazan yerden
  • Hesaptan güvenliğe girip "güvenlik bildirimlerini gösteri açınız
  • Son görülme, profil bilgileri, hakkında ve durumla ilgili seçenekleri sadece kişilerim olan belirlensiz
  • Gelişmiş güvenlik duvarının olduğu virüs uygulamalarını tercih ediniz. Ücretsiz olandan çok ücretli olan işinizi daha çok görecek. Virüs uygulamasını uygun bir fiyattan almak için digital lisans olanı tercih ediniz

Whatsapp çalınan hesabı kurtarmak istiyorum diyenlere tek çözümün yukarıdakilerin dışında olmadığını söylemek istiyoruz. Sorularınızı sorarken buna dikkat etmenizi öneririz. Whatsapp çalma komedi adlı yazımıza bakmadan geçmeyin.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 22:58