WhatsApp' ın en son sürümüne sahip olması gerekiyor

WhatsApp görüntülü aramaya kişi eklenemedi 5 veya daha fazla kişiyle yapılacak aramalar için tüm katılımcıların WhatsApp' ın en son sürümüne sahip olması gerekiyor.

WhatsApp' ın en son sürümüne sahip olması gerekiyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp geçtiğimiz aylarda aynı anda görüntülü görüşme sayısını 8' e çıkardı ve arkasından da yeni bir açıklama yapıldı. Şirketin yeni bir uygulamasıyla tüm sosyal ağlarında ve WhatsApp' ta, Messenger Room üzerinden 50 kişi görüşme yapabilecek. Tabi bu şu an için geliştirme aşamasında ve ne kadar bir süre sonra hayata geçecek net bir görüş yok.

Uzun bir vakittir gündemde olan görüşme sayısı çoğu kullanıcı için yetersiz kaldığından dolayı dörtten fazla kişi olanlar farklı popüler uygulamaları kullanmak zorunda kalıyordu. Şirketin ne kadar zamandır görüşme sayısını çıkarmayı planladığını duyuyoruz. Tabi neden bu kadar uzun bir süre beklettiğini daha önce de bir haberimizde yazmıştık. Yoğun kullanıcısı olan bir uygulama olduğundan sayı ne kadar fazla olursa uygulama, sunucular ve altyapı gibi etkenler zorlandığından gerekli çalışmaların tamamlanıp testlerin olumlu geçmesi bekleniyordu.

Bir iki ay önce virüsle alakalı bir açıklama yapılmıştı ve yoğun kullanımlardan dolayı gerekli iyileştirme çalışmalarının yapıldığı belirtilmişti. Yani burada son zamanlarda bu tarz uygulamalara yoğunluk olduğundan dolayı zorlandıklarını dolaylı yolla açıklıyorlardı. 

Görüşme sayısı şu an için iyi gibi duruyor. Aile ve arkadaş gruplarında daha fazlası biraz sağlıksız gibi duruyor. Tabi video konferansları ve toplantılar için daha fazla sayıların olması gerekiyor. 

WhatsApp' ta 5 veya daha fazla kişiyle yapılacak aramalar en son sürümüne sahip olması gerekiyor ne demek?

Çoğu kullanıcısının şu an 8 kişi arama özelliğinden haberi yok ve deneyenlerden bazıları da son sürüm hatası almakta. Bu uyarı katılımcılar arasında uygulamanın son sürümünü kullanmayanlar olduğunu belirtiyor. Genelde eklerken uyarı aldığınız kişi oluyor.

Görüşme yapacak kullanıcılar WhatsApp' ın güncel sürümünü yüklediğinden emin olsun. 

Şöyle bir kontrol yapınız:

  • Google Play' ı açıp WhatsApp' a bulun.
  • Güncelle yazısı varsa basınız.
  • İşlemin tamamlanmasını bekleyiniz.

Çoklu görüşme yani 8 kişi görüşme yapamayanların kontrol etmesi gerektiği hususlar:

  • Tüm görüşenlerin cihazlarını kapatmaları.
  • Güncel sürüm kontrolünü yapmaları.
  • Uygulamada önbelleğin ve verilerin temizlenmesi.
  • Kamera kontrolünün yapılması.
  • Görüşmeye erişim izinlerinin kontrol edilmesi.
  • Duruma göre sorun bildirimini uygulamadan yapılması.

WhatsApp' ın en son sürümüne sahip olması gerekiyor

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 16:47