WhatsApp İngilizce oldu Türkçe yapma dil değiştirme

WhatsApp İngilizce oldu nasıl Türkçe yapılır diyenler çoğunlukla uzun yıllarda bir kaç kez başlarına gelenlerdir. Bu pek görülmez ama nedenine bakalım.

WhatsApp İngilizce oldu Türkçe yapma dil değiştirme
müşteri hizmetleri

WhatsApp klavye İngilizce oldu veya WhatsApp dil değiştirmek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda bilgilendirmek istedik. Bu durumun başınıza gelmesi çok düşük bir olasılık ama başına gelenler olabiliyor. Bununla bazen uygulamaların sunucularında veya yazılımında görülen bir hatanın neden olduğunu daha sonra yapılan paylaşımla anlanıyoruz. Öncelikle başkalarında çıkıp çıkmadığına bakmak gerekir. 

Öncelikle bu durum genelde telefonun klavye dil ayarlarının değişmesiyla veya güncellemeden hemen sonra çıktığına şahit oluyoruz. Bazen klavye uygulamasına çıkarılan güncelleme bazende Android yazılımdan sonra çıktığı oluyor.

Örnek cihaz Samsung dil ayarları yapılışı hakkında resimli anlatımı inceleyebilirsiniz. Diğer modellerde de hemen hemen language yazan yerden yapılmakta.

iPhone dil seçeneğinin yer aldığı yer ise:

  • Genel adlı bölümden hem dil bölge hemde klavye başlıklarına girerek düzenleme yapılması gerekebilir.
  • Yardımcı bir klavye uygulamasının kullanıldığı durumlarda bunun incelenmesi veya kaldırılması gerekebilir.

Bir başka nedende kullanılan klavyenin ayarlarının değiştirilmesi. Bu bazen yanlışlıkla veya kısayol simgesine dokunulmasıyla çıkabiliyor. Google' un hizmetleri uygulamasında yaşanan bir probleminde doğru kullanılmasını engelleyebilir.

WhatsApp İngilizce oldu Türkçe yapma dil değiştirme

WhatsApp dil değiştirme

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri