WhatsApp kendiliğinden silinen mesaj geliyor

WhatsApp, kendiliğinden silinen mesaj özelliğini test ediyor. Bu özelliği zamanlı mesajla karıştırmayalım. Kendini imha eden olarak bilinen yenilik yakında cihazlara ulaşacak.

WhatsApp kendiliğinden silinen mesaj geliyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp, son zamanlarda güvenlik konularında sürekli eleştiri olan uygulamalardan biri oldu. Her ne kadar özel bir şifrelemeye sahip olsa da güvenlik konusunda çoğunluğu pek memnun etmiyor. 

Sızıntılarla sık gündeme gelen bir sitede yayınlanan yeni bir haberde instagram' da silinen hikayeler gibi bir özellik WhatsApp uygulamasında test ediliyor. Bunu gösteren birde görüntü yer alıyor. Kendi kendine imha eden mesaj yolda.

Yeni sürümün test aşamasında olduğu ve belli bir süre içerisinde kendini imha ettiği belirtiliyor. Uygulamanın yeni sürümünün 2.19.275 olacağı işaret ediliyor. Mesaj kayıtlarının olmasını istemeyenler için önemli bir özellik olarak görünüyor.

Çıkması planlanan yeniliğin başka uygulamalarda da olduğunu belirtelim. Örnek Telegram diyebiliriz. Birde Google' nin Gmail' de kullandığına benziyor.

WhatsApp kendi kendine silinen mesaj

WhatsApp grupta otomatik silinen mesajlar durumu ile farklı bir özellik olacağı bekleniyor. Birde tüm kullanıcılarla mesajlaşmada yer alacağı beklenmekte. 

Güncellemenin gelmesi kademeli olarak ülke ve kullanıcı farklılığı gösterebilir. Genele açıldığında bir hafta içerisinde Türkiye dahil global olarak yayınlanacak güncellemede bende mesajlar silinmiyor şeklinde bir sorun çıkanlar yorumla detayları iletebilir.

WhatsApp kendiliğinden silinen mesaj geliyor

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri