WhatsApp mesaj silme süresi kaç dakika kaç saat?

WhatsApp mesaj silme süresi kaç saat veya silme süresi kaç dakika sorusuna net cevabı bu haberde bulacaksınız. Gönderilen fotoğrafı karşı taraftan silme süresi iPhone' dan.

WhatsApp mesaj silme süresi kaç dakika kaç saat?
müşteri hizmetleri

WhatsApp mesaj silme süresi kaç dakika ya da kaç saat diye merak edenler yeni güncellemelerle birlikte değişti. Geçen yıla kadar sanırım 7 dk olarak işlem yapılırken bu süre 2018 itibaren 68 dakikaya çıkarıldı. Tabi yakında mesaj silme süresi 13 saat 8 dk' ya çıkarılacak. Bu Xiaomi' de ve Huawei içinde aynı olacak.

WhatsApp karşı tarafa atılan mesaj veya gönderilen mesaj kaç dakika içerisinde silinebilir diyenler hep olmakta. Bazen yanlışlıkla atılan mesaj nasıl silinir veya gönderilen mesaj silinebilir mi diyenlerle karşılaşıyoruz. Anladığımız kadarıyla hala mesaj silme işlemini bilmeyenler var.

Karşı taraftan atılan mesajı silme, eskiden beri çok önemli bir ihtiyaç olarak görülmekte ve uygulama geliştiricisine giden bu talep cevapsız kalmadı. Çoğu ya yanlışlıkla fotoğraf gönderdim nasıl silinir veya mesajı yanlışlıkla başka birine gönderdim nasıl silerim diye arayış içinde oluyorlardı. Bu durum için 2 önemli güncelleme çıkarıldı. Bir bu özelliğe geçiş ve iki ise silme zamanı uzatılması. 

WhatsApp gönderilen mesaj nasıl silinir?

Gönderilen mesajı silme ve gönderilen fotoğrafı silme gibi iki ayrı şekilde silme çıkabiliyor. iPhone' dan örnek verdiğimiz gönderilen sohbetin silinmesine hadi resimli anlatımla bakalım.

  • Her hangi bir mesajı karşı taraftan silmek için mesajın üstüne parmağınızla basılı tutun
  • Açılanlarda direk sil seçeneği çıkmadı ise "Diğer" yazana dokunun ve "Sil" ile devam edin
  • "Herkesten sil" dokunarak işleminizi yapın. Eğer silme süresi doldu ise ekrana sadece "Benden sil" çıkacaktır 

WhatsApp mesaj silme süresi kaç dakika kaç saat?WhatsApp gönderilen mesaj nasıl silinir

WhatsApp mesaj silinmiyor sorunu

Bunun genel açıklaması çoğunlukla silmek için verilen zamanın dolduğu anlamına geliyor. Bu zaman dilimi tahmini 2020 yılında daha yüksek bir zamana dönüşecek. Gün içerisinde atılan mesaj kaldırılabilecek. Samsung dahil Honor ve LG modellerine gelecek.

Diğer nedenleri sıralayalım...

  • Telefonda bir koruma uygulaması varsa
  • Cihazda bir hata oluştu sorunu
  • Durduruldu veya durdu gibi bir hata mesajı
  • Karşı taraf sizden önce silmiş olabilir
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 13:44
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri