WhatsApp mesajlar kendiliğinden silinir mi?

WhatsApp mesajlar kendi kendine silinir mi ya da WhatsApp mesajlar kendiliğinden silindi ise çözümü için neler yapılması gerektiğini anlatacağız. Tabi bilerek silinen mesajlar!

WhatsApp mesajlar kendiliğinden silinir mi?
müşteri hizmetleri

Whatsapp son yıllarda pek çok kişinin telefonunda yer alan bir uygulama haline dönüştü. İnternet üzerinden mesajlaşma özelliği ile tanınan whatsapp uygulaması, kişilerin ücretsiz şekilde sadece internete bağlı kalarak mesajlaşmasına, birbirlerine video ve resim atmasına olanak tanıyor.

Whatsapp üzerinde yapılan konuşmalar kullanıcı istemediği sürece silinmiyor. Mesajların silinmesi için kullanıcıların tek tek ya da toplu olarak mesajları silmesi gerekiyor. Çünkü, Whatsapp uygulaması içerisinde yedekleme özelliği gösteren bir uygulamadır. Yedekleme saatini belirterek mesajların uzun süre konuşmalar arasında kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yanlışlıkla Whatsapp mesajları kurtarmak mümkün. Ücretli geri getirme programların bir çoğu sorunu çözüyor. Az bir veri olanları çoğunu alırken, çok fazla verisi olanlarda da yüksek oranda başarı gösterebiliyor.

WhatsApp mesajlar kendiliğinden silinebilir mi?

Whatsapp uygulamasının kendiliğinden mesajları silme özelliği yoktur. Yalnızca uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğinizde yedeklemesi yapılmayan mesajlar silinmektedir. Yedeklenen mesajlar ise geri yükleme yapmak istediğinizde aynen konuşmalar arasında kalmaktadır. Bu durumun haricinde uygulamanın belirli süre sonrasında mesajları silme gibi bir özelliği bulunmaz.

Whatsapp' ta kullanıcı istediği takdirde kendi manuel olarak mesajları silmelidir. Aksi halde tüm mesajlar ve konuşmalar uygulama ekranında kalacaktır. Mesajları silme işlemi kişi tarafından toplu olarak da yapılabilir.

WhatsApp mesajlar kendiliğinden silinir mi?

WhatsApp mesajlar kendiliğinden silindi ise

Evet mümkün olabilir. Nasıl diyenler için aşağıda sıralamaya bakarak olası silinme nedenlerini göreceksiniz. Bu bizim aklımıza gelenlerdir. Yani dahası olabilir.

  • Cihaz için bakım uygulaması kullanılıyorsa
  • Telefonda bulunan uygulamalar kısmından Whatsapp' a girip yanlışlıkla silebilirsiniz
  • Grup mesajları veya biriyle yaptığınız mesajı parmağınızla kaydırarak temizle yapmış olabilirsiniz
  • Whatsapp' ın yedeğini almadan kaldırmak
  • Telefonda yer kalmadığından otomatik uygulama ile temizleme

ve dahası var. Tabi bazı kişiler bilerek silerek kendiliğinden silinmiş gibi davranabiliyor. Nişanlı veya evlilerde sık sık görülen bir durum.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 00:44
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri