WhatsApp iletişim numarası için alternatif

WhatsApp' ın her hangi bir 44411111 çağrı merkezi ve yardım alınabilecek resmi bir kanal bulunmadığından dolayı iletişim kısmı için gerekli adımları önereceğiz.

WhatsApp iletişim numarası için alternatif
müşteri hizmetleri

WhatsApp' ın Türkiye genelinde bir destek hizmeti yer almıyor. Çoğu kullanıcı müşteri hizmetleri için 118' li bir numara veya 0850 WhatsApp iletişim hattı aramakta. Çoğu uygulama için böyle bir telefon numarası bulunmamaktadır. Ama WhatsApp dışında bazı danışmanlık hatları bulunuyor. 

Uygulama ilk çıktığı günden beri ilgi odağı olmayı başardı. Son yıllarda büyük yükselişi ile en çok kullanılan uygumalardan biri olmayı başardı. Tabi bu yükselişin Facebook' un satın almasınında büyük etkisi var. Şirket, WhatsApp' ı 19 milyon dolara satın alarak büyük hamle yaptı. 2016 Yılının ilk çeyereğinde açıklandığında 1 Milyar kullanıcıyı aştığı belirtilmekte. Artık zamanımızda çoğu kullanıcının bu uygulamaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Düşünün şuan 1 yıl geçti ve 2017 yılında nasıl bir yükselişte olacak!

WhatsApp müşteri temsilcisi var mı?

WhatsApp' ın dünya genelinde bir çağrı merkezi bulunmamakta. Resmi web sitesi whatsapp.com üzerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle sayfanın en altında Yardım / SSS bölümünden sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 

Yardım konuları: Uçtan Uca Şifreleme sorunları, mesaj alma ve gönderme sorunu, grup sorunları, genel güvenlik soruları, doğrulama kodu gelmeme sorunu, sesli ve görüntülü görüşme sorunu,  video açma görüntüleme sorunu, WhatsApp' ta geçici engelleme aldım, numara değiştirme, hat kapalıyken WhatsApp kullanılır mı? hat kapalı ama WhatsApp kullanılıyor ve genel hatalarla ilgili destek alabilirsiniz.

 WhatsApp' ın genel iletişim şikayet e-posta adresi: support@whatsapp.com

Sorularınız varsa ve yardım sayfasının yetersiz kaldığını düşünüyorsanız ve bizden yardım bekliyorsanız yorum yazmadan önce aşağıda verdiğimiz sıralamaya dikkat ediniz.

  • Soru açıklayıcı olmasına dikkat edelim
  • Yasal durumlar için yardımcı olamayız
  • Alınan hataların ekran görüntüsünün paylaşılması gerekiyor
  • Başka cihazdan da denenmesi önerilir
  • Farklı bir internetten de
  • Whatsapp web' in de denenmesi önerilir
  • Bir hata alınıyorsa farklı kişilerle denenerek sonuca göre yazın

WhatsApp' ın Türkiye' de her hangi destek birimi bulunmamakta. Sadece hukuk alanında ofisi olduğu biliniyor. Bu bölümde yasal başvuruların yani mahkeme yolu ile alınan kararların ve vergi ile alakalı işlemlere bakmakta. Ama isterseniz önerdiğimiz yazı içerisinde ücretli destek hattıyla görüşülebilir

Öncelikle sitemizde çok sayıda sorunla alakalı çözüm önerilerini bulacaksınız. Bunları inceledikten sonra yardıma hala ihtiyacınız varsa bizle iletişime geçerken sorunun tam metnini açıklamasıyla yazınız.

WhatsApp iletişim numarası için alternatif

whatsapp iletişim numarası

Tüm e-posta adresleri www.whatsapp.com/contact' dan ulaşacaksınız. Türkçe ve İngilizce olarak mail atmayı öneririz. Dönüşler olmazsa, o zaman ara ara tekrarlayın. Örnek 3-4 günde bir bir mail atınız.

WhatsApp, iki Yahoo çalışanı tarafından 2009' da kuruldu. Yahoo' dan ayrıldıktan sonra Twitter ve Facebook' a iş başvurusunda bulundular ama işe alınmadılar. Daha sonra kendi şirketlerini kurdular. 2014 Yılında 19 milyar dolar karşılığında WhatsApp' ı Facebook' a sattılar. Yani işe alınmadıkları yere şirket sattılar.

WhatsApp uygulaması ilk zamanlar sadece mesajlaşma için kullanılan bir uygulamaydı. Sonralarda hızla yayılması ile bazı yenilikler geldi. İşte bu yenilikler ve büyümenin getirdiği bazı sorunlarda oldu ve oluyor.

Google' dan yaptığınız aramalarda alakasız çok sayıda web sitesiyle karşılaşacaksınız. Resmi bir bölüm olmadığından dolayı bu terim yer alan siteleri direk alakalı içerik olarak algılayarak yönlendiriyor. Yasal olan durumlarda biz bulunduğunuz şehirdeki karakol ve adliyeye başvurulmasını öneriyoruz.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:57
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Yücel   Karaca
Yücel Karaca - 10 ay Önce

Hata yaptım yanlışlıkla wahatsapımın açılmasını rica ediyorum

Hatice güyeci
Hatice güyeci - 12 ay Önce

WhatsApp' i çok kez indirip doğrulamaya çalıştık saat verdi sonra tekrar tekrar denedik şimdi doğrulama kodu gelmiyor kısıtlanmış olabilir miyiz ne zaman gelir kod acaba iki gündür gelmiyor

Deneme sayısı çoksa iletişime geçin
Deneme sayısı çoksa iletişime geçin @Hatice güyeci - 12 ay Önce

Limiti aştıktan sonra yapılan deneme sayısına göre saat ve gün artıyor. Whatsapp' a mail atabilirsiniz. Birde Whatsapp yüklü başka bir telefondan kod isteyin.

Samet
Samet - 1 yıl Önce

Bulgaristan dan whatsapp üzerinden rahatsız ediliyorum engelliyorum başka numaradan aranıyorum nasıl aramayı kapattırabilirim Bulgaristan dan arama almak istemiyorum

Ülke engelleme
Ülke engelleme @Samet - 1 yıl Önce

Telefonda ülke engelleme seçeneği varsa yapabilirsiniz.

Melek Özdemir
Melek Özdemir - 1 yıl Önce

Durum kısmında geçmiş bir tarih yazılı giremiyorum.

eylem
eylem - 1 yıl Önce

whasapptan ses kaydı ve resim gönderemiyorum tekrar dene diyo nasil yapcam lütfen yardımcı olun bana

SORUN VAR
SORUN VAR @eylem - 1 yıl Önce

Şu an genelde olan bir durum.

Ahmet Erdemir
Ahmet Erdemir - 1 yıl Önce

Whatsapp kodum kopyalandı ve benim mesajlaşmalarımı başka kişiler görüyor bunu nasıl iptal edebilirim bana yardımcı olurmusunuz

Tekrardan doğrulama
Tekrardan doğrulama @Ahmet Erdemir - 1 yıl Önce

Uygulamadan cihazlardan çıkış yap diyerek veya kaldırıp yeniden yüklemede doğrulama yaparak.

Vecdi
Vecdi - 1 yıl Önce

Benim wharsapp hesabim baska bir telefona yukleniyor.onu durdurmamiz.lazim.nasil yapabilirim

ayfer ayder
ayfer ayder - 1 yıl Önce

Whatsapp'a farklı cihazlardan gün içinde 10 - 15 kez doğrulama kodu isteyerek oturum açtım. sebebi de grup konuşmaları dışındaki konuşma geçmişim geri gelmiyordu ( not: hesap doğrulandıktan sonra ekrana gelen eski konuşmaları indir seçeneğini her seferinde kabul ettim) doğrulama kodunu kısa süre içinde çok kez kullandığım için sanırım geçici süreliğine yükleyemeyeceğim ki şuan ekranımda beni ara seçeneği kullanım dışı sadece SMS ile doğrulama kodu alacağım fakat 12 saat sonra verecekmiş. Şuan beklemekten başka yapabileceğim bir şey yok farkındayım. ama 12 saat sonra doğrulama sms i aldığımda eski konuşma geçmişimi geri getirmem için ne yapmam lazım ?

Bilgi
Bilgi @ayfer ayder - 1 yıl Önce

Sık işlemlerden sonra verilen sürenin beklenmesi gerekiyor. Eski mesajların geri alınması ise eğer whatsapp' ın yedeğinde varsa alırsınız yoksa belki veri kurtarma yöntemleriyle telefondan alınmaya çalışılabilir.

Kenan üstün
Kenan üstün - 1 yıl Önce

Hat kardesımin üzerine watsap yazışmalarımı çıkartabılir mi

Hat sahibi kim olduğu önemli değil
Hat sahibi kim olduğu önemli değil @Kenan üstün - 1 yıl Önce

Yazışmalar bir hesaba veya telefona yedeklenir?

Elif
Elif - 1 yıl Önce

Watsaba giris yapamiyorum

atilla
atilla - 1 yıl Önce

numaram whatsapp uygulamasına kulanmaya yasaklandı nasıl açabilirim

Bilgi için geliştiriciye mail atın
Bilgi için geliştiriciye mail atın @atilla - 1 yıl Önce

Alınan yasak geçici veya kalıcı olabilir. Bunu önünüzdeki 1 ay belirleyebilir.

muhammed
muhammed - 1 yıl Önce

ikili doğrulama şifremi unutum e postada bilmim ne yapabilirim

Bekleme süresi
Bekleme süresi @muhammed - 1 yıl Önce

Bir hafta dolduktan sonra Whatsapp' ı yeniden yükleyin sorun çözülür.

Gül
Gül - 1 yıl Önce

Eski numaramı değiştirdim fakat WhatsApp silmeyi unuttum eski numaram da profil ve durum hala görünüyor hesabi silme şansım var mı

Eski numara kapatılmadı
Eski numara kapatılmadı @Gül - 1 yıl Önce

Önemli ise eski numarayı geri alarak işlem yapabilirsiniz. Bunun dışında e-posta atarak bildiriniz.

feride büke
feride büke - 1 yıl Önce

yeni hat aldım eski numaramdaki whatsabım açık şuan bir kişiyi engelde numara değişikliği yaptığımda engeldeki kişiyede mesaj gidermi numara değiştirdi diye

Numara değişikliği bilgilendirmesi
Numara değişikliği bilgilendirmesi @feride büke - 1 yıl Önce

Gitmez.

Gunay
Gunay - 2 yıl Önce

Vatsapim kecici olaraq yasaqlanib yazlib nece cixara bilerem

Yasaklama sorunu
Yasaklama sorunu @Gunay - 2 yıl Önce

Buna neden olacak bir şey yapmadıysanız ve net bir uyarı gelmediyse bir ihtimal 1 -2 hafta erişime engel gelir. Yinede uygulama geliştiricisine mail atın.