WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

WhatsApp telefon numarası değişince mesajlar silinir mi diye merak edenlerden biriyseniz eğer doğru adımı uygulamazsanız evet diyebiliriz.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?
müşteri hizmetleri

WhatsApp mesajlarım silinmeden numara nasıl değiştirilir? Telefon numarası değiştiğinde neler silinir? Bu sorular kullanıcılar için çok önemli olabiliyor. Acaba numara değiştirildiğinde eski numarada sohbet geçmişi görünebilir mi diyen çok kullanıcı vardı. Bilmeyen için kritik bir durum. Hele hele günümüzde silinen mesajları geri getirmek için programlar kullanılırken bu şekilde bir telefonu satmak veya numara değiştirmek çok büyük sıkıntıları yanında getirebilir.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

Eğer numara değiştirme seçeneği ile işlem yaparsanız hesabınızdan her hangi bir şey silinmez. Yine WhatsApp yüklü telefondan kullanıma devam edersiniz. Ama telefon değişikliğinde daha önce otomatik yedek açıksa o zaman geçiş yaptığınız telefona WhatsApp' ı kurduğunuzda yedek yükleme uyarısı ile verilere ulaşırsınız.

Mesajlar silinmeden numara değiştirme işlemi için:

WhatsApp> Menü> Ayarlar> Hesap> Numara değiştir. İleri tuşuna dokunup, numara değiştirme ekranına geçiniz. Açılan bölüme eski telefon numaranızı ve aşağı tarafa da yeni telefon numaranızı yazınız. Son işlem değiştirdiğiniz telefon numarasını doğrulama. Yeni numaraya gelecek doğrulama kodunu yazarak işlemi tamamlamış oluyursunuz.
WhatsApp telefon numarası değiştiğinde geçmiş silinir mi?
WhatsApp telefon numarası değiştirme
numara nasıl değiştirilir

WhatsApp telefon numarası değiştiğinde geçmiş silinir mi?

Uyarı: WhatsApp hesabınızı yeni numaraya aktarma da "Numara Değiştir" seçeneğini kullandığınızdan emin olunuz. Eğer numara değiştir özelliğini kullanmadan yeni telefon numarasını doğrularsanız eski hesabınızdaki bilgileri yeni numaranıza aktaramazsınız. Yani eski numara üzerinden işlemleri başlatılacak. Yeni numaradan her hangi bir işlem yapılmayacak.

Numara değişikliğinde eski numarada WhatsApp mesajları görünür mü?

WhatsApp numara değişikliğinde eski numarayı alan mesajları görebilir mi? Eğer yedek alınmışsa evet ama açıkken yani telefona yüklü ve WhatsApp' ı kaldırmadınızsa. Uygulamadan numara değişikliği yaparsanız eski numaradaki tüm mesajlar yeni numarada kullanılabilir. Eski numarayı alan sohbet geçmişine ulaşamaz. Ya da hesabınızda kapatma işlemini yapıp ondan sonra yeni numara alırsınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 00:41