WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır

WhatsApp telefon numarası değiştirme için neler yapılır kısa maddelerle anlatmaya çalıştık. Umarım yeni numarayı eklerken eski numarayla alakalı sıkıntı yaşamazsınız.

WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

WhatsApp numara değiştirme resimli anlatımda içeriğimize isterseniz sorularınızla şekillendirebilirsiniz. Örnek iPhone' dan nasıl yapılır şeklinde verildi ama Samsung veya Huawei gibi çok sayıda telefonda işlemler aynı mantıkla ilerlemekte. Lakin operatör değişimlerimde örnek Turkcell' den Türk Telekom' a geçişte doğrulama kodu gelmiyorsa bunun nedeni güvenlikle alakalı belli bir günün dolması gerektiğidir. Bu Vodafone içinde aynı prosedürle ilerlemekte.

Bir başka durumsa mobil operatörden kaynaklı sorun çıkma olasılığı bulunuyor. Bildirim mesajlarının ulaşmaması nedeniyle kodun gelmediği kullanıcılar görülmekte. Bu bazen kullanıcının kendisinin yanlışlıkla yaptığı bir işlem bazende operatörde görülen bir hata.

Hattın faturasının ödenmemesi veya faturasız hatta TL olmaması nedeniyle kod gelmeme sorunları görülür. Değiştirme işleminin gerçekleşmesi için doğrulama kodu gelmesi gerekiyor. 

WhatsApp numara değiştirme iPhone' da

Uyarı olarak numara değişikliği işlemi geri alınamaz ve eski numaradaki tüm bilgiler yeni numaraya taşınır. 

  • WhatsApp uygulaması açılıp "ayarlar" (çark) dokunularak giriş yapıyorsunuz.
  • İlgili ayar seçeneğinde "hesap" olana dokunun.
  • Sonrasında "numara değiştir" ile devam edin.
  • Gelen ekranda uyarı bilgilendirmesini okuyup ve "ileri" butonuyla devam edin.
  • Eski numarayı yazın ve alta inip yeni telefon numarasını ekleyin.
  • İleri' ye dokunup onaylama kodu ile işlemi tamamlayın.

WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır

WhatsApp numara değiştirme

  • İşlemler sırasında nadir bir sıkıntı çıkar. Bu da genellikle bağlantıyla alakalı veya çok sık işlemlerin tekrarlanmasından dolayı geçici engel yasağının çıkmasıyla sonuçlanır.

WhatsApp numara değişimi

  • Yanlış bir işlemle eski verileri alamadıysanız o zamanda kurtarma programları kullanılarak geri getirilmeye çalışılabilir. Tabi sizin için ne kadar önemli mesajlar içermekte ise buna göre zahmetine katlanmanız gerekecek.

iphone whatsapp numara değiştirme

Ekrana gelen bölümde yer alan "Numara Değiştir" yazısının gelmemesi durumunda tamamen uygulamadan çıkınız ve işlemleri tekrardan başlatınız. Geliştiricinim değiştirmeyle ilgili koşullar ve bilgilendirme yazısını okuduktan sonra "İleri" yazısına dokunup, eski ve değiştirmek istediğiniz yeni numarayı yazarak onay mesajından sonra tamamlanmış olacak. 

İşlemlere başlamadan önce size yapılacak işlemde ne gibi durumların olacağını detaylı olarak yer vermiştir. Numara değiştirme ile mevcut hesabınızın bilgileri, paylaşımlarınız, grubunuz veya ekli olduğunuz grup hesabı yeni numaraya taşınmış olacak.

Yapılacak işlemin geri dönüşü bulunmamaktadır ve alınan yeni hattın SMS alabildiğinden emin olmanız gerekiyor. Eğer kısa mesaj servisinde bir sıkıntı varsa, geliştirici tarafından gönderilen aktifleştirme onay kodunu alamazsınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 03:31