Whatsapp okundu bilgisi ve son görülme nasıl kapatılır?

Whatsapp uygulamasında okundu bilgisi veya son görülme nasıl kapatılır detayları ile paylaştık. Uygulamanın gizlilik ayarlarını yapmayı da unutmayınız.

Andronova
Whatsapp okudu bilgisini ve son görülmeyi kapatabilirsiniz. Whatsapp gizlilik ayarları üzerinden yapılan bu ayarları sizler için resimli bir anlatım şeklinde sunuyoruz. Whatsapp ayarları üzerinden bu yapılandırma mümkün.
Whatsapp üzerinden kullanıcılar, kimin en son ne zaman uygulamaya giriş yaptığını veya göndermiş olduğunuz bir mesajı karşı tarafın ne zaman okuduğunu görebiliyoruz. Whatsapp’ı kullanan bazı kullanıcılar okundu bilgisini ve uygulamaya ne zaman kullandığını gizleyebilirler. Whatsapp bu şekilde ayarlar üzerinden kullanıcıların isteğine bırakmıştır. Whatsapp kullanıcıları eğer son görülmeyi ve okundu bilgisini kapatmak isterlerse Ayarlar menüsü üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeleri mümkün. Aşağıda resimli bir anlatım şeklide sizler için hazırladığımız görsellere bakarak bu engellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp son görülme ve okundu bilgisi kapatma

Whatsapp son görülme kapatma iPhone ve Whatsapp son görülme kapatma Android adımları…

Son görülme ve okundu bilgisini kapatmak için öncelike Whatsapp uygulamasını açıyoruz. Daha sonra Ayarlar>Hesap sekmelerine dokunuyoruz. 

Whatsapp okundu bilgisi ve son görülme nasıl kapatılır?
Whatsapp gizlilik ayarları
Whatsapp okundu bilgisi kapatma

Gizlilik sekmesine dokunuyoruz. 

Okundu bilgisini kapatmak için aşağıdaki okundu bilgisinin sağ tarafındaki butona dokunmanız yeterli olacaktır. Son görülmeyi devre dışı bırakmak için Son Görülme‘ye dokunuyoruz. 

Son görülmenin üç farklı seçeneği vardır. Herkes, kişilerim ve Hiç kimse. Hiç kimse’ye dokunursanız son görülmede kimse sizin en son ne zaman uygulamaya giriş yaptığınızı göremez. 

Whatsapp okundu bilgisi açmak içinde aynı adımları takip edebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 18:36

Andronova