WhatsApp parmak izi okuma Android' de kullanma

Whatsapp parmak izi okuma Android' e geliyor. Daha önce iPhone' a gelen bu yenilik uygulamayı daha güvenli hale getirdiğini söyleyebiliriz.

WhatsApp parmak izi okuma Android' de kullanma
müşteri hizmetleri

Parmak izi okuma Android telefonlara da geliyor. Geliştirici Whatsapp üzerinde çalıştığı 4 yeni özelliği iOS' tan sonra Android' e de getirmeye karar verdi. Bunlardan en önemlisi olan "parmak izi kilidi" işlevi Android 2.1.222 versiyonu ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yakında Samsung kullanıcılarının beklediği yenilik gelmiş olacak.

Bu sistem sayesinde artık kullanıcılar yalnızca parmak izlerini okutarak oturum açabilecek. Yüz tanıma gibi diğer teknolojilerin gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi ise henüz verilmedi.

Parmak izi kullanımı nasıl açılır?

  1. Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra sağ üst kısımda bulunan 3 noktaya tıklayarak
  2. "Ayarlar" sekmesine giriyoruz
  3. Sırasıyla "Hesap" ve "Gizlilik" bölümlerine dokunuyoruz
  4. Ekranı aşağı kaydırarak "Parmak izi kilidi" kısmını açıyoruz
  5. "Parmak izi kilidi özelliğini aç" dediğimizde özellik aktifleşiyor. İsteğe bağlı olarak zaman sınırlamasını aktif hale getirebiliriz.

Diğer gelen özellikler neler?

Diğer özelliklerden biri, karşı taraf birden fazla ses kaydı gönderildiğinde tek tuşla hepsini ard arda oynatabilecek olmamız. Ayrıca yeni güncellemeyle beraber Whatsapp - Facebook ortaklığını güçlendirmek adına programın ayarlar kısmında "Whatsapp from Facebook" kısmı görülecek.

Whatsapp bunların yanında spam mesajları engellemek adına da yeni bir yöntemi hayata geçirdi. Bir mesajın bir kullanıcı tarafından çok fazla gönderilmesi durumunda mesajlar spam olarak kategorilendirebilecek. Bu mesajlar bir etiket ile iletilecek.

Şirket tüm bu özellikleri kullanıcılarının beğenisine sunarken tüm bölgelere bir anda vermek yerine parça parça vermeyi uygun görmüş. Türkiye'ye ne zaman geleceği ise tam olarak net değil.

WhatsApp parmak izi okuma Android' de kullanma

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 23:41
müşteri hizmetleri