WhatsApp rehberde olmayan kişiye mesaj atma

WhatsApp rehber zorunluluğu kaldırıldı. Testleri tamamlanan bu yeni özellik bazı bölgelere ulaştı. Türkiye kullanıcılarına da kısa sürede ulaşacak.

WhatsApp rehberde olmayan kişiye mesaj atma
müşteri hizmetleri

WhatsApp uygulamasında biriyle görüşme yapmanız için rehberde olma zorunluluğu kaldırıldı. Telefon numarasını yazarak direk mesaj atma veya arama yapılmasını engelleyen kısıtlama son güncellemeyle kalkıyor.

Rehberde olma zorunluluğunu kaldıran yeni sürüm güncellemeye açıldı. Avrupa' da başlayan yenilik Türkiye' ye de gelmek üzere. Otomatik güncellemeyi alamayan kullanıcıların bu özellik Türkiye' ye ulaştığında manuel yaparak ulaşmaları gerekebilir. Eğer rehber kayıtsız kullanamayanlar olursa yeniden uygulamayı kurmaları gerekebilir.

WhatsApp numara ile görüşme dönemi

Rehbere kişiyi eklemeden görüşme yapmayı sağlayan özelliğin yanında birde kişinin WhatsApp kullanıyor mu kullanmıyor mu gösteren yenilikte eklenecek.

Bu özelliğin çok öncesinde gelmesi gerekiyordu. İş için birine anlık bir şey göndermek istediğinde direk iletişim sağlanamaması bir eksiklik olarak görülmekte. Bakalım güncellemenin yanında başka bir yeniliği de getirecek mi? 

Unutmadan hatırlatma olarak yeni sürümlerde bazı özelliklerin cihazın sürümünü desteklemediğinden kullanılamayabiliyor. Ya da yeni sürüm çıkmayabiliyor.

WhatsApp rehberde olmayan kişiye mesaj atma

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 22:41
müşteri hizmetleri