WhatsApp sadece yöneticiler mesaj gönderebilir

WhatsApp mesaj gönderemiyorum sadece yöneticiler mesaj gönderebilir yazısı çıkıyor diye merak edenler için bir açıklama hazırladık. Gruba ekli kişiler kısıtlamada.

WhatsApp sadece yöneticiler mesaj gönderebilir
müşteri hizmetleri

WhatsApp uygulamasında sadece yöneticiler mesaj gönderebilir ne demek oluyor diyenler için kısa bir açıklamamız olacak. Eklendiğiniz gruplarda mesaj gönderme hakkınız yok ve sadece gönderilen mesajları okuma hakkı verilen izin kısıtlamasıdır. Çoğunlukla okullarda öğrencilere okuma izni veriliyor ve sohbet kısıtlaması getiriliyor. Bu şirketlerde ise sadece yöneticiler sohbete katılabiliyor.

Ders ve iş paylaşımlarında görme yetkisi verilen ama yazma ve değiştirme gibi yönetici yetkisi verilmeyenlere katılımcı olarak sınıflandırılmakta. Duyurular içinde sık tercih edilen bir yöntem ve bu özellik yakın bir zamanda uygulamaya eklendi.

Peki mesaj göndermek istiyorum diyenler ne yapabilir? 

Yapacakları pek bir şey yok. Yönetici izni olanların verebileceği bir izindir ve bununla alakalı bir şey yapamazsınız. Yasal bir durum varsa uygulama geliştiricisiyle ve yasal şikayetle bir talep oluşturulabilir. 

Yeni bir özellik konusunda çalışma yapılmasını isterdik. Bu gelen mesajları istediğimiz telefon numarasına yani başka bir WhatsApp hesabına yönlendirme işlemi diyebiliriz. Özellikle bu tarz gruplara ekli hesaplar için ideal olabiliyor. Eşinizin hesabına veya başka bir hesaba yönlendirme gibi.

WhatsApp sadece yöneticiler mesaj gönderebilir

Mevcutta yer verilmiş konular arasında böyle bir metni belki görmeyebilirsiniz. Veya zamanla daha kapsamlı bir hale getirleceğini düşünüyoruz. Araştırmadan yapılacak işlemlerin sonucu her daim zararla neticelenecektir.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 02:44