WhatsApp sohbet geçmişinizi geri yükleyemedi yüklenmiyor

iPhone' da karşımıza çıkan "Maalesef Whatsapp sohbet geçmişinizi geri yükleyemedi lütfen Whatsapp' ı silip yeniden yükleyin" hatası sizde de çıkıyor mu?

WhatsApp sohbet geçmişinizi geri yükleyemedi yüklenmiyor
müşteri hizmetleri

Eski iPhone' dan yeni iPhone geçiş yaptığımda Whatsapp sohbet geçmişi yüklenmedi veya yüklenmedi hatası alanlar daha sonra denediklerinde tekrar aynı hatayla karşılaşabiliyor. Sorun için geçtiğimiz yıllarda şikayetler geliyordu ve gelmeye devam etti. Bunun nedeni olarak internet bağlantısıyla ve pek olmayan ama karşılaşılan sorun iCloud sistemlerinde çıkan bir arızayla alakalı olma ihtimali var..

iPhone' da "Whatsapp sohbet geçmişinizi geri yükleyemedi" ne demek şeklinde yazanların bir başka sistem olan Android içinse farklı ama benzeri bir mesaj yazabiliyor. Apple anlık bir sorunla karşılaştığında verdiği bir hata mesajı. Bu hatanın çıktığı kullanıcı sayısı çok azdır. Belki yüzdelik değere bile giremeyebiliyor. Aşırı görüldüğü zamanlarda ise genel sistemlerinde sorun olduğunda çıkar.

Whatsapp sohbet geçmişinizi yüklerken bir sorun yaşadı şeklinde başlayan sorun % olarak devam edip yine hatayla sonuçlanmakta. Sohbet geçmişi kurtarmak isteyenlerin aynı sisteme sahip başka bir telefonla işlem yaparak tekrar aktarımı başlatabilirler. Yardımcı programların kullanılmasıyla daha garantili bir yol izlenmesi sağlanabilir.

WhatsApp sohbet geçmişi geri yüklenmiyor

Apple önceki sene bir açıklama yapmıştı. Sorun olduğunda kolayca çözülebilir. Hücresel verinin kapatılrak WiFi ile işlem yapılması yeterli olabilir.

  • Telefonda yer olmaması
  • iCloud bilgilerinde sorun çıkması
  • Yeni telefona manuel olarak deneyin
  • iCloud oturumu sonlandırıp yine hesap girişini yapın
  • Telefonun tarihini kontrol ediniz
  • Yedek silinmediyse yeni telefonu fabrika ayarına döndürüp işlem yapın
  • Bilgisayardan iCloud sayfasına girip kontrol edin 

Sorun bildirimini yapmak istiyorsanız uygulamanın ayarlarında yer alan yardımla devam ediniz. Birebir uzman desteğine ihtiyacınız varsa resmi servislerle görüşebilirsiniz.

WhatsApp sohbet geçmişinizi geri yükleyemedi yüklenmiyor

Sizlerde yazdıklarımızı uyguladınız ama uyarıyı almaya devam ediyorsanız o zaman cihazın ve Whatsapp' ın önbelleğinin ve verilerinin silinmesiyle denenmesini öneriyoruz. Net olmayan bir başka önerimiz ise önceki bir kaç Whatsapp versiyonla denemeniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 22:20