WhatsApp sohbeti dışa aktar ne demek nasıl yapılır

Whatsapp sohbeti dışa aktar nedir veya ne demek diye merak ediyorsanız, nasıl dışa aktarılır bilmiyorsanız, Whatsapp mesajları yedeklemek için resimli anlatım sizlerle.

WhatsApp sohbeti dışa aktar ne demek nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Whatsapp, hem iş alanında hem sosyal hayatımızda sık kullandığımız bir uygulama olma özelliğini sürdürüyor. Her ne kadar alternatifimiz olarak Bip tarzı milli uygulamalar bulunsa da hala Türkiye' de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp liderliğine devam ediyor. Bu uygulamalarda çok önemli notlar ve giriş bilgileri paylaşılabiliyor. Her ne kadar doğru olmasa da kullanım yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Bu önemli verileri bazen yedeklemek gerekebiliyor. Örnek dışa aktarma özelliği kullanılabiliyor. Peki Whatsapp sohbeti dışa aktar ne demek veya nedir?

Yazımızda sohbet dışa aktar ne işe yarar ve nasıl kullanılır resimli anlatımla bilmeyenleri bilgilendirmek istedik. Olursa dışa aktarmıyor veya yedeği dışa aktaramıyorum gibi sorunla karşılaşabilirsiniz ve yardım için bize yazabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa bize sadece başlıkla yardım talep etmeyin. Aldığınız hata notunu olduğu gibi paylaşmanız gerekebilir.

Sorularınızı yazı içerisinden iletmeniz rica olunur! 

WhatsApp sohbeti dışa nedir?

Whatsapp sohbeti dışa aktar, bu seçeneği çoğu kullanıcının arada bir gördüğü ama net olarak tam bilmediği çok önemli özelliklerden biri. Whatsapp yedeklemesinde genelde kullanılan yöntemin dışında birde istediğiniz hesabı manuel anında yedekleyerek alabiliyorsunuz.

Seçeneği biz daha çok telefonda yer açmak için çok sık sohbet ettiğimiz kişilerde kullanmaktayız. Paylaşılan fotoğrafları, videoları ve yazışmaların bütününü sıkıştırılmış halde e-posta kanalıyla mail atabiliyorsunuz. Tabi sadece mail ile değil isterseniz başka Whatsapp hesabına, Bip' e, not defterine veya başka uygulamalara gönderebilirsiniz.

Whatsapp sohbeti dışarı aktarma sırasında verilerin büyük olması durumunda e-posta ile gönderimde iPhone' da mail drop önerilecektir. Burada gelecek uyarı e-posta ile gönderilemeyecek kadar büyük ve iCloud kullanılarak teslim etme önerilecek. "Mail Drop kullan" butonuna basarak 30 gün paylaşımla ilgili hesabın erişmesi sağlanılacak. Veri bilgisayara indirilip sonra bağlantıyı sonlandırabilirsiniz.

WhatsApp sohbeti dışa nasıl aktarılır?

Whatsapp sohbeti yedekleme için dışa aktarmayı kullanacağız. Özellikle telefonda yeterli yer kalmadığında ve mesajları yedeklemek istediğinizde kullanacağınız önemli bir özellik. Bazıları ekran görüntüsünü alarak sohbetleri saklamakta.

Sohbeti dışa aktarma resimli anlatım iPhone' dan yapıldı. Veri büyüklüğü Samsung veya Huawei gibi Android cihazlar için Google Drive tarzı bir öneri ekrana gelebilir.

  • Yedekleme yapılacak kişinin üzerine gelip sağdan sola doğru ekranı kaydırın
  • "Diğer" seçeneğini kullanın
  • "Sohbeti dışa aktar"
  • "Medya ekle" veya "Medya ekleme" seçin (ekle olan resimler ve videolar dahil, ekleme sadece yazışmalar)
  • Telefonda mail kurulumu yapılmışsa çıkan öneri seçeneklerden "Mail" dokunun
  • Kime kısmına gönderilecek e-posta adresini ve gerekli alanları doldurun 

WhatsApp sohbeti dışa aktar ne demek nasıl yapılırWhatsApp sohbeti dışa aktar nedirWhatsApp sohbeti dışa aktarmaWhatsApp sohbeti dışa aktarma iphoneWhatsApp mesajları dışa aktarmaWhatsApp mesajları dışa aktar e-posta

İlişiği göndermeyi deneyenler dosya büyüklüğü 20 MB veya 25 MB üzeri olan veriler bu şekilde gitmeyeceğini belirtelim. Ya medya eklemeden işlem yapmanız gerekiyor ya da Drop kullanılması gerekecek.

WhatsApp mesajları dışa aktarma e-posta ile nasıl yapılır anlatımımız işinize yaradı mı? 

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR