WhatsApp son görülme açık ama görünmüyor

WhatsApp son görülme görünmüyor diyenlere birde son görülme çıkmıyor eklendi. Bugüne özel bir durum olabilir ve geliştirici tarafından hata açıklaması yapılmadı.

Andronova

WhatsApp son görülme görünmüyor veya açılmıyor olası nedeni bugün çıkan geçici bir bağlantı arızası veya çalışmadan kaynaklı diyebiliriz. Bizde bir güncelleme yaptı ve sonuç ortada. Bu şekilde bir durumun ortaya çıkması bazılarında acaba WhatsApp’ ın son görülmeyi kaldırmayı düşünmesi gerçek mi oldu sorularını akıllara düşürdü.

Şu an için bu şekilde resmi bir bilgi bulunmuyor ama çıkan sorunun bugüne özel olabileceğini söyleyelim. Belki bu konuda bir iyileştirme yapıldı veya sistemsel bir sorunla karşılaşıldı.

Son görülme bazen önemli bir özellik olurken bazen can sıkını bir duruma neden olabiliyor. Görüşmek istemediğiniz birinin yazdığına cevap vermek istemiyor ama sizi son görülmeden fark etmiş olabiliyor. İşte bu gibi durumlar için şirketin bu özelliği tamamen kaldırma veya kısmi olarak bazı seçenekler getirebilir. Mevcutta var ve bunu geliştirebilir.

WhatsApp son görülme çıkmıyor

Görülmeme durumu çoğunlukla uygulamada oluşan bir hatada veya sunucu sorunlarında çıkabiliyor. Biz yinede olasılıklara bir bakalım ve unutmadan önceki sürüme bakınız. Son görülme çıkmıyor devam edenler için bölgelere göre bir sorun görülebilir veya telefonun kapatma sorunu ortadan kaldırabilir.

 • Telefonunuzu yeniden başlattınız mı?
 • İnternette wifi’ den girerek deneyin ve 3G bağlantısıyla.
 • Wifi ile bağlantılar için modem kapatılıp biraz beklenmesi önerilir.
 • VPN / DNS yöntemleri işe yarayabilir.
 • Uygulamanın ayarlarına girerek hesap / gizlilik / son görümeyi birde herkes olarak değiştirip deneyelim.
 • Sorun birden fazla kişide görülüyor mu bakalım.
 • Telefona göre (Huawei’ de farklı bir alanda ve Samsung içinde farklı) uygulama önbellek ve verilerin silinmesi gerekebilir.
 • Uygulamanın kaldırılarak eski bir sürümle denenmesi. Önceki sürümleri işinizi görebilir.

Eki bilgi olarak iPhone kullanıcılarının cihazlarının iOS versiyonunun eski olmasından dolayı uyumsuzluk görülmesi ve Android tarafında da yine eski yazılımın yer alması buna neden olabilir. Varsa yükseltiniz veya yazılımın manuel yüklenmesi için destek alınız. Uygulama ve işletim sistemiyel alakalı uyumsuzluk durumlarında parallel space gibi yardımcı uygulamaların kullanılmasını öneriyoruz. 

 • Hesap yazan yere giriniz.
 • Son görülme kişilerim veya herkese açık olacak şekilde ayarlanabilir.
 • Durumla alakalı seçenekte aynı şekilde olması gerekiyor. Siz kapatırsanız diğer kişilerinde görülmeyeceğini belirtelim.

WhatsApp son görülme açık ama görünmüyorWhatsApp son görülme çıkmıyor çözümü

İşe yarar mı bilmiyoruz ama ilgili seçeneklerin kapatılıp tekrardan açılması ve hakkımda alanına bir şey yazıp kaydetmeye çalışınız. Alınacak bir uyarın çıkmasıyla bir şeylerin netleşmesi daha kolay olacaktır. Çok defa aynı şeylerin yapılmasından sonra bir kısıtlamanın gelmesi normal diyebiliyoruz.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 04:39

Andronova