WhatsApp spam için iletilmiş mesaj özelliği

WhatsApp' tan önemli bir yenilik daha geliyor. Ödeme sistemi / para transferinden sonra şimdide spam mesajları engellemek için yeni bir çalışma yapılıyor.

WhatsApp en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olma özelliğini sürdürüyor. Şu aralarda yeni bir özellikle gündeme geldi. Spam mesajlarla mücadele için iletilmiş mesaj özelliğini devreye almaya hazırlanıyor.

İletilmiş mesaj nedir? Kullanıcıya gelen bir mesajın farklı bir gruptan veya sohbetten iletildiğini haber vermek için yapılan özelliğin adı. Şu an beta aşamasında olan özellik kademeli olarak dünya genelinde güncelleme ile ulaşacak.

WhatsApp spam için iletilmiş mesaj özelliği

WhatsApp iletilmiş mesaj özelliği

WhatsApp iletilmiş mesaj sürümü v2.18.67 olarak bilinmekte. Tabi Türkiye güncellemesi geldiğinde aynı sürüm olur mu belli değil. Olan kullanıcılarda ise bu yenilik ya gizli veya kapalı durumda.

Bu aralar WhatsApp, sadece bu özellik için çalışmıyor. WhatsApp ödeme sitemi yani para gönderme özelliği içinde yoğun şekilde çalışmakta. Testler olumlu geçtiğinde bu yenilikte biraz uzun zamanla yine kademli gelecek.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:58